Сьогодні у Львові представлять чотири оригінальні твори Шевченка

У середу, 9 березня, у Національному музеї ім. Андрея Шептицького у Львові відкриється виставка, присвячена 202-літтю від дня народження Тараса Шевченка. На ній представлять чотири оригінальні твори Тараса Шевченка із колекції музею, пам’ятки, пов’язані з його особою, а також запрезентують альбом Шевченкіани. Початок о 16.00 год.

На розгляд відвідувачів представлять графічні роботи художника, зокрема, унікальний рисунок «Се мій батько», виконаний Шевченком у 15-тирічному віці, «Автопортрет» у техніці сепії, написаний під час перебування поета в експедиції на Аральському морі, офорти «Притча про виноградаря» й «Вірсавія», зазначила завідувач відділу українського мистецтва ХІХ – початку ХХ ст. Національного музею Оксана Жеплинська. Ці роботи у Нацмузеї виставляють дуже рідко, в основному лише з нагоди чергової річниці від дня народження.

На виставці також можна буде оглянути посмертну маску обличчя Кобзаря, яка є однією з трьох оригіналів, зроблених одразу після його смерті, та дерев’яну ручку з металевим пером, якою писав поет.

Цінним надбанням музею й експонатом виставки є також твір Броніслава Залєського 1853 року, що у дзеркальному зображенні повторює автопортрет Т. Шевченка (1851) з часу геологічної експедиції у горах Кара-Тау.

Представлена на виставці буде і довоєнна образотворча шевченкіана українських художників, які присвячували свої твори Шевченкові. Серед них – портрети Тараса Шевченка невідомого художника, а також Гаврила Маляра і Ярослава Тишинського, «Портрет дівчини» (1860-ті), алегорична композиція Михайла Тишкевича «Мрії» (1890).

За матеріалами: zaxid.net