Львів’ян та гостей міста запрошують на Різдво у Шевченківський гай

барабан(2)У час різдвяних свят, з 7 по 11 січня, у Музеї народної архітектури та побуту «Шевченківський гай» організують свято «Різдво в Гаю». Вдруге відчинять свої двері садиби гаю, щоб відвідувачі свята побачили, як колись святкували Різдво в українському селі.

Гості свята, спільно з гуртом автентичної музики «Коралі», гуртом «Курбаси» та вертепами, колядуватимуть від хати до хати, щоб створити особливу родинну атмосферу.

«На Різдво кожен очікує дива. Чогось таємничого, незбагненного і світлого. На Різдво в Гаю усією великою родиною ми будемо колядувати, величати Бога та щиро бажати усім добра!» – розповідає Андрій Сидор, організатор свята та директор компанії «ДікАрт»

На Головній сцені Свята виступатимуть вертепи, а також відбудеться спільна коляда з гуртами «Джалапіта», «Курбаси», вертепом театру тіней «Див» та гуртом «Йорий Клоц». Вперше на святі «Різдво в Гаю» співачка Оксана Муха виконає колядки зі свого нового альбому.

Під час свята можна буде долучитися до різноманітних майстер-класів: створення ляльки-мотанки, плетіння дідуха і різдвяних павуків з соломи та виготовлення свічок ручної роботи разом із Львівською Свічковою мануфактурою.

Окрім цього, організатори свята в час приготувань до Різдва Христового запрошують усіх створити неймовірно світлий та добрий настрій – намалювати або зробити свого ангелика, щоб почепити на віконце у своїй домівці, сфотографувати, виставити у соцмережу, а другого ангелика занести у Львівську свічкову мануфактуру (пл. Музейна, 1). Ангеликами буде прикрашено Шевченківський гай на Різдво.

«Різдво в Гаю – це можливість зануритись у вир українських колядок, автентики та прекрасних традицій, які нам передали наші бабці. Кожен зможе привести сюди своїх родичів, друзів та принести зі собою свого ангелика, бо кожна людина у цьому світі має свого охоронця, який допомагає долати труднощі та віднаходити світло в самому собі» – наголосила Соломія Чубай, координатор свята «Різдво в Гаю».

Також в рамках «Різдва в Гаю» буде презентовано різдвяні інсталяції «Ангельська коляда» митців галереї сучасного сакрального мистецтва «IconArt», запрацює ярмарок різдвяних страв, а для малечі читатимуть добрі казки про маленькі й великі різдвяні дива та проведуть майстер-клас із розмальовування пряників.

За матеріалами: city-adm.lviv.ua