Сьогодні у Львові презентують нову мапу релігійно-паломницьких осередків міста

Громадська організація «Центр сприяння і розвитку програм та проектів ЮНЕСКО у Львівській області» за підтримки УКРАЇНСЬКОГО КУЛЬТУРНОГО ФОНДУ та офіційних партнерів: ГО «Центр промоції міжнародних соціальних та культурних проектів ЮНЕСКО в Україні» та Медіа-хабу «Твоє місто» запрошує 30 грудня 2020 року усіх зацікавлених до онлайн-участі у презентації-обговоренні проєкту довідково-пізнавального видання «Львів сакральний: мапа релігійно-паломницьких осередків міста». Сакральні споруди та їхні паломницькі святині є однією з найважливіших складових образу Львова як міста, що є важливим осередком внутрішнього та в’їзного туризму.

Карта, яку уклав релігієзнавець Тарас Гринчишин, є черговим етапом рамкового авторського проєкту «Львів сакральний», у рамках якого вже вийшло кілька видань. Перший атлас-довідник «Львів сакральний: релігійні об’єкти на мапі міста» було підготовано й видано у 2009 році за підтримки Львівської міської ради.  Згодом дві тематичні карти, а саме: «Релігійні споруди Львова (ХІІІ – початок ХХІ ст.)» та «Динаміка релігійної мережі Львова (кінець XVIII – початок XXI ст.)» вийшли друком у складі академічного видання «Атлас українських історичних міст. Том 1: Львів», яке було визнано найкращим науковим виданням Форуму видавців 2014 року.

Оскільки наклад попередніх видання вже вичерпано, ГО «Центр сприяння і розвитку програм та проектів ЮНЕСКО у Львівській області» звернулася за підтримкою до УКРАЇНСЬКОГО КУЛЬТУРНОГО ФОНДУ, а саме до програми «Культура в часи кризи: інституційна підтримка», щоб публічно запрезентувати новий інформаційний продукт.

Загальна концепція та робочий проєкт видання вже готові, проте з метою завчасного врахування можливих подальших зауважень презентація супроводжуватиметься обговоренням як його змісту, так і формату. Передбачено уточнити нюанси наповнення презентованого видання, а також обговорити різноманітні нинішні та перспективні формати подачі інформації (цього разу увагу акцентовано на храмах в межах історичного ареалу Львова, центр якого внесено до переліку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО).

До розмови у студії запрошено фахівців з туризму та паломництва – науковців, представників Церков, профільних управлінь Львівської обласної державної адміністрації та Львівської міської ради, організаторів мандрівок, гідів тощо.

Подія розпочнеться о 17:00 30.12.2020 у студії Медіа-хабу «Твоє місто» і транслюватиметься на Facebook сторінках хабу (https://www.facebook.com/tvoyemisto), автора видання Тараса Гринчишина (https://www.facebook.com/taras.hrynchyshyn) та координатора проєкту Людмили Баб`як (https://www.facebook.com/profile.php?id=100000712824797), а цей запис буде викладено на YouTube каналі організаторів та партнерів: «ТВОЄ МІСТО» (https://www.youtube.com/user/tvoyemistoTV), «UNESCO CENTER in UKRAINE» (https://www.youtube.com/channel/UCR4PVqXVp-U1LJ3OBV24YFA?fbclid=IwAR2tUuj7nKf1S3ovhjyM4bnuTEcT4j5AquRoLO8a7C4R2FG8CWKkqovZwUU).