Сьогодні у Львові відкрили мобільний музей з особистими речима св. Папи Івана Павла ІІ

Сьогодні, 25 червня 2021 року, на подвір’ї, біля Митрополичої Базиліки Внебовзяття Пресвятої Діви Марії (пл. Катедральна) відкрили унікальний мобільний музей, який “мандруватиме” різними локаціями Львова. Родзинкою музею є те, що на власні очі можна побачити сутану св. Папи, посуд, яким Понтифік користувася, чимало рідкісних і атмосферних світлин.  

“Речі, які дотикав святий, стаються святими. Бо вся наша дійсність, коли виконуємо волю Божу, робимо добрі справи, стає благословенна. Через ці речі,можемо ще більше пізнавати особу святого Йоана Павла. Іван Павло ІІ кілька разів випускав голуба з вікна на площі св. Павла. Це був знак миру. Його також здійснимо сьогодні”, – розповів натхненник мобільного музею, настоятель парафії св. Івана Павла ІІ РКЦ, о. Григорій Драус.

Директор Музею історії релігії Орест Малиць наголосив, що попри те, що минуло 20 років, Папа, все одно поруч, біля кожного з нас.

“Іван Павло ІІ був на нашій землі, ходив цими вулицями. Рівно 20 років тому він відвідав молоду українську державу. Ми ще не знали війни, революцій, коронавірусу. Святий Іван Павло ІІ знав, що Україна потребує підтримки, духовної опіки. Пригадуємо насичений графік Понтифіка: вшанування мучеників за віру, відвідини церков різних конфесій. Цей жест добра і миру, який подав нам Іван Павло ІІ. Сьогоднішня виставка – це лише невеликий жест нашої пам’яті, поваги і пошанування Святому Папі”.

 Директор департаменту “Адміністрація міського голови”, Євген Бойко відзначив, що цей мобільний музей постав завдяки невтомним зусиллям отця Григорія Драуса.

“Ці всі події, які сьогодні відбуваються у Львові – це живе свідчення про святого Папу, яке має спонукати нас до змін до яких нас спонукав Понтифік. Але насправді я би хотів подякувати отцю Григорію. Коли дивлюся на Вас, отче, я дивуюся Вашому творчому неспокою. Ви якщо не виставку везете, то храм будуєте, то пам’ятник Папі зводите. І скоро ми будемо мати кульмінаційний апогей візиту святого Папи до Львова – це, власне, відкриття пам’ятника вже на парафії св. Івана Павла ІІ. Отче, я хочу Вам подякувати за Вашу енергію, силу, бо своєю працею Ви проповідуєте про життя святого Івана Павла ІІ”.

Долучився до відкриття музею і єпископ Броніслав Бернацький:

“Папи сьогодні нема серед нас, але він є духом, молитвою, молиться за нас і споглядає на нас. Нехай, Папа і далі з неба молиться за нас, щоб Христова Церква розвивалася і всі повернулися до Бога. Час покинути атеїзм, радянщину і повернутися до нової історії України, традиції, віри. Щоб і східне і західне христяинство розвивалися і вели нарід до неба”.

Митрополит і Архієпископ Львівський РКЦ подякував за сказані слова, свідчення про святого Папу Івана Павла ІІ.

“Хочу ще раз висловити вдячність отцю Григорію і директору Львівського історичного музею історії релігії у Львові за цю виставку, за цей мобільний музей імені Івана Павла ІІ.  Я тішуся, що сьогодні Іван Павло ІІ буде “проїжджати” вулицями міста,  у цьому “домі”. Як сказав єпископ Броніслав, буде благословляти нас, дивитися на наше життя, на наші радощі, на наші страждання. Ввечері у нашій катедрі буде концерт, завтра о 10-тій годині розпочинаємо урочистості на Стрийській-Сокільниках, де побудований костел під патронатом св. Папи Івана Павла ІІ. Відбудеться Свята Меса і освячення статуї Папи. Бажаю усім, хто буде входити у цей “дім” Івана Павла ІІ ще раз пережили цю зустріч з ним”.

Додамо, що Музей розміщений у причепі МАN, довжиною 13 метрів, а є мобільний, бо мандруватиме дорогою візиту Папи у Львові:

25 червня, 11:00-21:00 – пл. Катедральна, відкриття виставки;

26 червня, 10:00-20:00 – Стрийська, 6 (Сокільники), Дім св. Йоана Павла ІІ;

27 червня, 09:00-15:00 – пл. Івана Павла ІІ (Сихів), храм Різдва Пресвятої Богородиці.

27 червня, 17:00-20:00, вул. Личаківська, 49а, санктуарій св. Антонія. (Цього місця св. Йоан Павло ІІ не відвідав, але перебування там музею символізує те, що Папа хоче прибути у кожний куточок Львова, до кожного дому).

Вхід вільний.