Сьогодні у музеї Шептицького відкриють виставку «Юрій змієборець і святі воїни»

виставка св. ЮрійЕкспозицію представлять публіці сьогодні, 6 травня, у Національному музеї ім. Андрея Шептицького (проспект Свободи, 20) – з нагоди 760-ліття Львова. Урочисте відкриття виставки «Юрій змієборець і святі воїни» розпочнеться о 15.00 год. Експозиція триватиме до 18 червня.

Пропонований мистецький проект має на меті показати образи святих воїнів в українському іконописі XV–XIX століть на прикладах пам’яток із фондів музею.

На виставці представлять образи: св. Юрія, св. Архангела Михаїла, св. Димитрія, св. Микити, св. Федіра, св. Євстахія та святих воїнів-мучеників Бориса і Гліба. Більшість з ікон раніше не експонувалися.

«Актуальність теми цієї виставки спричинена ювілейним роком міста Львова, небесним покровителем якого є  святий Юрій. Водночас, теперішні воєнні події в Україні також актуалізують таку виставку» – зазначають організатори.

Додамо, що культ святих звитяжців розвинувся на території України вже від часів Київської Русі, про що свідчать найдавніші пам’ятки сакрального мистецтва. Крім того, українські князі у хрещенні найчастіше обирали собі імена святих воїнів, зводили на їхню честь храми. До цих образів не раз вдавалися й очільники визвольних змагань подальших періодів української історії.