Сьогодні у Свято-Іванівській Лаврі УГКЦ у Львові встановили пам’ятний хрест

Про це повідомив Синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ, єрм. Юстин (Бойко).

Сьогодні у Свято-Іванівська Лавра Студійського Уставу УГКЦ, яка знаходиться на території Музей народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького був встановлений пам`ятний хрест. На ньому у камені, майстрами з Демні, що у Миколаївському районі, викарбувані золотими літерами наступні слова:

«На цьому місці 1 квітня 1927 року митрополит Андрей Шептицький заснував Свято-Іванівську Лавру Студійського Уставу, а 7 липня 1931 року освятив дерев’яну церкву перенесену з с. Кривки, щоби Українці зростали в любові до Бога, рідного народу, його історії та культури. Нехай так буде повсякчас!
На пам`ять про ті події встановлюємо це хресне знамено.

Львів, 1 листопада 2020 року Божого»

Ці слова є виразом нашої вдячності Богу за Мойсея Українського Народу праведного митрополита Андрея, а водночас вони є закликом до сучасного і майбутнього поколінь Українців, щоб вони любили своє та його пізнавали.

Цей памятний знак є також встановленням історичної справедливості супроти місця, у якому він знаходиться. Адже саме завдяки митрополиту Андрею та його брату Климентію 1 квітня 1927 року у підніжжя Львова на Знесінню постала монаша обитель, що мала за ціль плекати духовну і культурну спадщину нашого народу. І була нею Свято-Іванівська Лавра. У буремні радянські лихоліття вона була дивним способом врятована Богом через те, що на цій території постав Музей.

Автором концепції пам`ятного хреста є архітектор Роман Сулик, а виконавцем майтерт з Демні Степан Зубрицький. У основі задуму стоїть кам`яна брила, яка є символом Христової Церкви, яка стоїть на непорушному камені – вірі Апостола Петра. З того каменя виростає хрест, який називають подекуди студитським. Він є символом Студійського чернецтва, яке у 1898 році відродив на землях України митрополит Андрей. Хрест виростає з каменя, оскільки монашество студійське виросло у Церкві і служить Церкві та світу. Хрест видніється на вершині скелі, щоб усі його бачили, оскільки він покликаний просвічувати дорогу усім, котрі заблукали. Він є немовби маяком для світу, що блукає у темряві.

Сьогодні ця територія є місцем зустрічі святості і культури!
У ювілей 155-ліття Андрея Шептицького – офіційна сторінка координаційної ради встановлення пам`ятного хреста перед храмом Святої Софії – Премудрості Божої з с. Кривки, є видимим знаком нашої вдячності Богу за те, що посилає нам ревних трудівників на церковній і народній ниві!