Сьогодні у Церкві вшановують пам’ять преподобного Олексія, чоловіка Божого

Святий був єдиним сином багатих і благочестивих батьків. У віці 6-и років вони віддали Олексія в науку, де він навчався «церковного устрою» і грамоті. Хоча він навчався недовго, але багато освоїв і запам’ятав.
Батьки наполягли, щоб він одружився з гарною багатою дівчиною, але після вінчання юнак повернув молодій дружині золотий перстень і таємно пішов з дому.
Він попрямував до міста Едесси, де продав все, що у нього було, гроші роздав убогим, а сам одягнувся в бідну одежу і став жебракувати біля храму Пресвятої Богородиці.
Батьки всюди шукали Олексія, але так і не змогли знайти. Він 17 років провів на паперті, чим «догодив Господу». Паламарю церкви, біля якої сидів Олексій, двічі уві сні приходила Богородиця, звелівши відшукати людину, гідну Царювання Небесного. Потім Матір Божа прямо вказала на Олексія. Паламар ввів його до церкви, і став йому служити.
Поступово звістку про чоловіка Божого поширилася по всьому місту, і люди почали стікатися до церкви. Олексій втік від цієї слави і повернувся в Рим, де вирішив невпізнаним жити в будинку своїх батьків. Батьки радо прийняли його як мандрівника, але слуги всіляко над ним знущалися. Він прожив ніким не пізнаний в батьківському домі 17 років. Перед смертю Олексій попросив папір і написав про себе всю правду.
В день його кончини в храмі пролунав з вівтаря глас, який велів знайти чоловіка Божого і попросити його помолитися за мир. Присутні в церкві попросили назвати ім’я обранця, і глас вказав на будинок батька Олексія. Люди прийшли в будинок святого, але не застали його в живих.
Одр з тілом чоловіка Божого поставили посеред міста, що дозволило багатьом хворим зцілитися. Римляни побудували дорогий ковчег, в який помістили тіло Олексія і поховали на пагорбі Авентин. У 1216 р. могила святого була відкрита і над нею спорудили храм його імені. Помер преподобний Олексій в 417 році
Щиро вітаю з Днем Ангела усіх іменинників.
Нехай за молитвами святого угодника Божого Олексія Господь благословляє нас і сохраняє в мирі, здоров’ї та благоденстві на многії літа!
Джерело: фб-сторінка протоієрея Івана Назарика