Сьогодні українські Церкви шукатимуть спільний шлях до примирення

krugliy-stil6 червня, о 16.00 год., у прес-центрі Українського національного інформаційного агентства Укрінформ (Інформаційно-аналітичний центр “Єдина країна”) (зал на 2-му поверсі) відбудеться прес-конференція на тему: “Церкви України про “Шлях до майбутнього через примирення” “. Організатор – Міжконфесійна та міжнародна група “Примирення в Європі – завдання церков в Україні, Білорусії, Польщі й Німеччині”.

Учасники заходу: єпископ Боярський Феодосій (Снігірьов), вікарій Київської Митрополії УПЦ; єпископ УГКЦ Бориис (Гудзяк), єпархія Святого Володимира Великого для українців Франції, країн Бенілюксу та Швейцарії; архиєпископ Петро (Мальчук), ординарій Києво-Житомирської дієцезії РКЦ; пастор Ральф (Хаска), Німецька Євангелічно-Лютеранська Церква св. Катерини; представники групи “Примирення” та провідні експерти з міжцерковних відносин. Про це повідомляє “УНІАН”.

На завершення зустрічі буде представлено “Комюніке” учасників Міжнародної групи “Примирення в Європі – завдання церков в Україні, Білорусії, Польщі й Німеччині”.

Довідка

Міжконфесійна та міжнародна група “Примирення в Європі – завдання церков в Україні, Білорусії, Польщі й Німеччині” виникла ще у 1974 році, коли Німеччина й Польща вирішили долучити Церкви для примирення між державами, чиї відносини були обтяжені спогадами про Другу світову війну. Дещо пізніше, у 1995 році ініціатива була розширена за рахунок нових учасників: України й Білорусії.

На сьогоднішній день групу очолює Архиєпископ Вроцлавський, Польської Православної Церкви, Єремія, і до її складу входять офіційні представники православних, католицьких, греко-католицьких і лютеранських Церков України, Білорусі, Польщі й Німеччини, делеговані в групу главами своїх Церков.

Україна у складі Групи “Примирення” представлена офіційними делегатами від: Українська Православна Церква, Українська Греко-Католицька Церква, Римсько-Католицька Церква в Україні й Німецька Євангелічно-Лютеранська Церква в Україні.