Сьогодні відбудеться відкритий богословський семінар «Різдво серед руїн»

Східноєвропейський інститут теології запрошує на відкритий богословський семінар «Різдво серед руїн», який відбудеться 23 грудня о 17:00-19:00 (за київським часом). Семінар проводитиметься онлайн (на платформі Zoom). Участь безкоштовна.

Доповідачі:

о. Юрій Щурко, доктор біблійного богословʼя. Тема виступу: «Значення євангельських розповідей про Різдво в контексті війни рашистів в Україні».

Євген Устінович, доктор богословʼя. Тема виступу: «Різдво як апокаліптична трансформація сакрального простору».

Роман Соловій, доктор філософських наук. Тема виступу: «Останнє Різдво Дітріха Бонгоффера».

Модеруватимуть семінар наукові співробітники Східноєвропейського інституту теології Ксенія Трофимчук та Анатолій Денисенко.

Для участі в семінарі необхідно заповнити реєстраційну форму https://forms.gle/zK5RhkzV5hHdeAte9

Ідея семінару натхненна картиною німецького художника XVI ст. «Народження Христа», в якій сцена Різдва на противагу традиції зображена у напівзруйнованому занедбаному будинку, можливо, пошкодженому внаслідок військових дій. Ця картина неодноразово привертала до себе увагу німецького лютеранського богослова Дітріха Бонгоффера. Він був переконаний, що війна лише «проявила» наочно і концентровано сутність світу, сповненого страждань, брехні, несправедливості і насильства. Світу, в якому людина відчуває свою безпорадність у вирі історичних катастроф. Однак, як писав Бонгоффер, у листі до батьків із вʼязниці Тегель під час Адвенту 1943 р., картина також нагадувала йому, що й серед таких умов «можна й слід святкувати Різдво». Зруйнований будинок картини Альтдорфера і камера Бонгоффера нагадують нам, що Бог прийшов у такий світ, яким ми його знаємо, в якому відбуваються злочини проти людства і гинуть діти, руйнуються міста, а оселі занурюються у темряву. Бог прийшов у цей світ, щоб спасти його і дати нам сил, зробити його більш подібним до того світу, яким Він хотів би його бачити. В Ісусі Христі Бог і сьогодні приходить до усіх стражденних, розділяючи їх життя серед руйновищ.