Сьогодні зі Львова до Унева вирушила XXVIII міжнародна молодіжна проща

Сьогодні, 14 травня 2021 року, зі Львова до Унева вирушила XXVIII міжнародна молодіжна проща.  Вона відбуватиметься під гаслом “Моє служіння тихе” і матиме змішаний формат. У духовну мандрівку офлайн піде лише фокус-група до 30 осіб, а через Інтернет до події зможуть долучитися усі охочі. 

Розпочалася подія із Архиєрейської Божественної Літургії, яку очолив єпископ-помічник Київської Архиєпархії УГКЦ, Владика Йосиф Мілян.

“Унівська проща у третю неділю травня – це особлива ознака для молоді Галичини, молоді Львова, яка у непростих умовах долає кілометри, аби у молитві біля Унівської ікони Божої Матері віддати свої прохання, попросити захисту Богородиці, просити про наснагу у постійних пошуках, утвердженні віри, любові, милосердя. Так важливо справді, ідучи на прощу, мати ціль і, відкинувши якісь земні наші помисли, шукати великого. За закликом Патріарха Йосипа Сліпого: “Великого бажайте!”.

Опісля, благословив прочан у дорогу правлячий архиєрей єпархії св. Миколая з осідком у Чикаго, Владика Венедикт.

Цьогорічне гасло обрали не випадково, – розповіла координатор прощі, членкиня Товариства студентів-католиків “Обнова”, Вероніка Гнилиця:

“Я думаю, що молодь щороку вирушає у  прощу, щоб поглибити свої стосунки з Богом і навчитися Йому довіряти, пережити новий духовний досвід.  Темої прощі ми хотіли розкрити суть служіння. Ми поділили основну тему на 3 підтеми: будемо роздумувати над служінням у сім’ї, як щоденно виконувати буденні свої справи і не втрачати любов, потім будемо розмірковувати про служіння ближньому та Богу”.

Одна із учасниць прощі, студентка Олександра розповіла, що долучається до прощі щороку, адже це чудова нагода перезавантажитися, по-новому зустрітися із собою та Богом.

“Думаю, що у час сесії, заліків, екзаменів – це дуже хороша нагода втекти, щоб знайтися. Проща – це місце, де можна зустрітися із Богом по-новому і мати знову сили творити добро у буденні дні.  Мені здається, що комфорту у нашому житті забагато, тому іноді треба виходити поза свої межі”.

Керівник Комісії УГКЦ у справах молоді, о. Володимир Битюга відзначив, що. звісно, онлайн на прощу налаштувати “струни своєї душі” складніше, аніж наживо, але це можна зробити, доклавши певних зусиль:

“Без молитви пережити цю прощу не вийде.  Адже проща відбувається не задля інтелектуального розвитку, не для розважань, а для зустрічі з Богом, поглиблення стосунку з Ним. Навіть коли хтось буде молитися, сидячи у себе на дивані, під’єднавшись до прощі онлайн, то це вже буде участь”.

Пригадаємо ПРОГРАМУ ПРОЩІ:

П’ЯТНИЦЯ▪️
08:00 – Літургія з Храму Архистратига Михаїла
09:30 – проща вирушила!
11:00 – наука 1. Тихе служіння в сім’ї. Вступ. Як воно – служити тихо й непомітно? Звідки черпати сил та натхнення для буденного життя в сім’ї?
13:00 – наука 2. Роль сім’ї у житті церкви, Святий Йосиф – чоловік Марії, батько Ісуса…
МОЛЕБЕНЬ, МИКЛАШІВ (година може змінюватися, однак попередньо – 14 📌) Чекаємо ваших намірень в коментарях.
15:30 – праця в групах у спільному зумі
Відео із нашими прочанами в дорозі. Очікування, виклики, “чого прийшли?”
18 – 19 – флешмоб «служіння в сім’ї»
19:00 – МОЛЕБЕНЬ ЗАСТАВНЕ
21 – попередньо Вечірня з Глинян
▪️СУБОТА▪️
Другий день – роздуми про служіння ближньому
08:00 – 09:00 – Літургія з нашими прочанами з ГЛИНЯН
13:00 – ЯКТОРІВ – акафіст
📌14:30 – Ділення молоді служінням в зумі
15:30 – флешмоб «допоможи ближньому»
16:00 – прихід в Унів, молебень
ТРАНСЛЯЦІЇ З УНІВСЬКОЇ ЛАВРИ ❤️
18:00 – Вечірня
21:00 – освячення води
НЕДІЛЯ
07:00 – Утреня
09:00 – Літургія
11:00 – наука завершальна. Служіння Богу. Як служити, щоб прийти до святості?
12:00 – завершення
Всі онлайн-трансляції можна буде переглянути на сторінці Obnova Lviv у Фейсбуці.