«Сологамія»? Священник застеріг від моди одружуватися з самим собою

О. Мігель Ангель Ортіс з Папського університету Святого Хреста в Римі прокоментував статтю, опубліковану в мадридській щоденній газеті «El Mundo». Йдеться про історію жінок, які вирішили «вийти заміж» за себе. Ця тенденція починає з’являтися серед жінок в Іспанії, розповідає сайт Dorzeczy.

«Вийти заміж» або шлюб соло

Це явище, як описує «El Mundo», було ініційоване іспанкою, що вирішила «одружитися» в десакралізованому покинутому храмі. Та сама жінка через деякий час почала дискусію в соцмережах про романтичне кохання, про те, що, коли в жінки немає пари, вона є неповна і їй чогось не вистачає. Таким чином вона поширила в ЗМІ пропаганду явища «шлюбу» з собою, яке дехто назвав «сологамією».

Читайте також: Священник ПЦУ: «Добру дружину чи чоловіка потрібно вимолити»

«Шлюб соло – це баналізація подужжя»

За словами о. Ортіса, це явище відображає «реальність нашого суспільства». «З одного боку, це пошук нових вражень, щоб задовольнити найпотаємніші прагнення всіх людей бути щасливими, а з іншого – відчуття незадоволення в тих людей, що зосереджені виключно на собі», – зазначив священник. Він додав, що «одруження» зі собою – це баналізація інституту шлюбу.

«Ми створені, щоб любити і бути коханими, і це прагнення можна задовольнити лише тоді, коли ти робиш щасливою іншу людину, щиро даруючи їй себе», – зазначив священник із Папського університету Святого Хреста в Римі. Священнослужитель висловив жаль, що сучасна людина схильна шукати лише «власного задоволення».

Читайте також: Що ми знаємо про Таїнство вінчання?

Він також нагадав, що Бог сформував людину таким чином, що вона може досягти щастя лише в «безкорисливій любові та відданості іншим». Священник не виключає, що за подібними статтями, які пропагують «солошлюби», стоїть бажання атакувати родину, традиційні шлюби та християнські цінності.

Читайте також: О. Михайло Сивак: «Сім’я має поставити на перше місце Бога»