Спільнота Салезіян відсвяткувала свято святого Івана Боско

16 серпня 2022 року, в день народження покровителя салезіян, одного з найвідоміших у світі виховників молоді св. Івана Боско, храмовий празник відсвяткувала парафія, яка має ім’я цього святого, у селі Коростів, що біля Сколе.

У церкві святого Івана Боско була звершена Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ Високопреосвященний Владика Ігор. Співслужили йому також єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Преосвященний Владика Григорій, Провінційний Настоятель о. Михайло (Чабан), СДБ та інші отці Салезіяни, а також єпархіальні священники, які приїхали на свято.

«Сьогодні молімося до святого Івана Боско, який цілковито віддав своє життя в руки Божі, – закликав Владика Ігор. –  Багато разів святий починав якусь будову, не маючи ні гроша. Не раз бувало, що люди виконали роботу, а він переживав, чим заплатить. І тоді Господь посилав йому якогось чоловіка, який приносив мішечок з грішми, щоб він міг заплатити. Також і ми стараймося гідно повністю віддатися в руки Божі. Молімося за мир в Україні, за наших славних воїнів, добровольців, за тих, хто вболіває за долю нашої Батьківщини та допомагає різним способом, особливо зброєю, фінансово, медикаментами, продуктами. Молімося, щоби ворог якнайшвидше залишив нашу землю. Хай Господь дає нам мир та усім благословить!»

Після Літургії відбулося водосвяття, а відтак освячення новозведеної дзвіниці та «Дзвону Миру».

«Ми планували встановити тут дзвіницю ще минулого року, але, напевно, Провидіння склалося так, що цей дзвін має задзвеніти сьогодні і буде іменований Мирослав – “Дзвін Миру”, – зауважив отець Андрій (Боднар), СДБ. – Ми хочемо, щоб цей дзвін дзвонив миром для нашої країни!»

Вже традиційно у празник в Коростові відбувається благословення мощами святого Івана Боско та ділення Хлібом від св. Івана Боско – у пам’ять про святого, який завжди ділився хлібом зі своєю молоддю.

На подвір’ї церкви зібралося кілька сотень людей – з Коростова, навколишніх сіл, приїхало багато львів’ян. Люди раділи нагоді набутися в такі добрій атмосфері, спільно помолитися за нашу країну. А ще – задзвонити у «Дзвін Миру».

Нагадаємо, шість років тому у Коростові відбулось освячення салезіянського реколекційно-відпочинкового будинку св. Домініка Савіо, який спорудили на пагорбі на околиці села. А в 2020-му поруч освятили новозбудований храм св. Івана Боско.

Джерело: фб-сторінка Салезіян Святого Івана Боско УГКЦ