«Стараймося вірусом віри в Бога і надії на перспективу Вічного життя інфікувати людей», – Преосвященніший Володимир у неділю Свв. Отців 1-го Вселенського Собору

Святкуємо неділю Отців 1-го Вселенського Собору. У цей день згадуємо учасників цього Собору, який відбувся у 325 році в м. Нікеї.  Про це сказав владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ у своєму відеозверненні з духовним словом про Вселенський вимір християнської віри.

«Переживаємо дуже цікавий період у нашому церковно-літургійному році. В четвер ми звершували празник Вознесіння Господнього. Це кінець земної діяльності Ісуса Христа», – розважає владика Володимир.

«Дехто може поставив собі питання: чи то може Бог покинув світ», – каже він.

«Загалом в історії Католицької Церкви такі Собори відбувалися 21 раз. Останнім з них був Другий Ватиканський. Вкінці другого століття появлялися течії, які твердили, що Ісус Христос не є Богом. Що Він не є вічним. Запеклим прихильником цих тверджень був Арій, який мав своїх однодумців і авторитет. До Нікеї з’їхалися єпископи з цілої Церкви. Варто зауважити, що тоді було зовсім нелегко долати великі віддалі», – пояснює проповідник.

За його словами, згідно передання на цьому Нікейському Соборі був Святий Миколай, який мав специфічні методи комунікації з Арієм. Отці-учасники Нікейського Собору затвердили Символ Віри. Тобто молитву Вірую, яка провадить нас у церковному і духовному житті. Щоправда Собор у Константинополі додав Божество Святого Духа.

«В Євангелії від Івана, – каже він, – на цю неділю ми чуємо уривок архиєрейської молитви Ісуса Христа.

«Він молиться не так за світ, як за тих, хто є у світі. Він вже тоді молився за нас. Зараз нас не забуває. Він прагне і надалі нас провадити вдорозі до щасливої вічності. Такому Богові я можу довіряти своє життя. Довіра провадить на стежину віри», – наголосив архиєрей.

«Зараз, коли чуємо дуже багато про небезпеку коронавірусу. Ми як християни у будь-якій ситуації, а особливо у цій, маємо бути людьми надії. Стараймося вірусом віри в Бога і надії на перспективу Вічного життя інфікувати чимбільше людей, які є навколо нас», – закликав єпископ-помічник Львівської архиєпархії.