Сто церковних лідерів різних конфесій візьмуть участь у молитві з нагоди 75-ої річниці заснування спільноти Тезе

taize_preyУ липні-серпні близько 30 тисяч учасників відвідали тижневі молодіжні зустрічі Тезе, вони приїхали зі 105 країн та зі всіх континентів. А от 16 серпня у Тезе  випадає потрійна річниця: сто років від дня народження брата Роже (1915), 10 років від дня його сметі (16 серпня 2005) і 75 років заснування спільноти (1940). На святкування цього дня очікуються 6-7 тисяч молодих людей. Молитовно вшановувати брата Роже розпочнуть о 16.00 год. Участь у молитві спільно візьмуть сто церковних лідерів: католиків, православних і протестантів, представники інших релігій та тисячі молодих людей зі всіх континентів. Неповний список церковних лідерів доступний онлайн.

Спільнота запрошує всіх, хто охочих до спільної молитви.

Крім того, з 9 по 16 серпня у Тезе триватимуть молодіжні зустрічі “для нової солідарності”. Кожного дня двадцять спікерів, включаючи 6 членів Європарламенту, будуть презентувати для учасників, в тематиках семінарів, їх бачення солідарності.

У зв’язку з цим брат Алоїс, пріор Тезе, адресував повідомлення молодим людям, де він пише: «Людство проходить через тяжкий час змін, результат яких все ще не певний. Деякі зосереджуються лише на тому, що є неправильним, та втрачають надію. Але інші здатні побачити нові паростки життя… Сьогодні ми передаємо вітання з Тезе всім тим по всьому світу, хто наважився сподіватися. Вони прагнуть глобальної солідарності і вони живуть цим прагненням. Разом з ними ми хочемо робити подальші кроки цією дорогою».

Також вперше всі брати спільноти, які живуть на інших континентах, одночасно повернуться до Тезе. Вся спільнота буде буде об’єднана на кілька днів. Брати розповідатимуть про їхнє життя в цих спільнотах під час семінарів кожного дня після обіду. Повний список воркшопів доступний онлайн