“Страчена і Воскресла”: у Соборі св. Юра відбудеться духовно-мистецький вечір, присвячений 75-річчю псевдособору

Про це інформує сайт “Львівської Архиєпархії УГКЦ”.

У неділю, 30 травня 2021 року, в Архикатедральному Соборі святого Юра (м. Львів, пл. св. Юра, 5) відбудеться духовно-мистецький проєкт «Страчена і Воскресла», присвячений сумним подіям 75-ї річниці Львівського псевдособору.

Як відомо з історичних джерел, 8 березня 1946 року в Архикатедральному Соборі святого Юрія розпочався Львівський псевдособор. На цьому зібранні, що було зорганізоване органами НКДБ з участю ієрархів Російської Православної Церкви, було ухвалене рішення про ліквідацію та знищення Української Греко-Католицької Церкви.

Як підкреслює автор проєкту Михайло Перун: «невдовзі після утвердження в Галичині радянської влади почалося ганебне переслідування духовенства та вірних, обмежено, а відтак і зовсім припинено діяльність монаших чинів і згромаджень. Значна частина духовенства зазнала репресій, нерідко разом зі сім’ями. Решта вимушено перейшла на православ’я або ж мусила припинити відкриту душпастирську працю. Ліквідовано всі культурні, освітні й суспільні установи ГКЦ, припинено видання її газет і журналів. Саме тому цим Духовно-мистецький проєктом ми хочемо продемонструвати увесь трагізм та драматизм Львівського псевдособору, життя підпільної Церкви, яка, переживши своїх гонителів, Воскресла і продовжує своє служіння Христові та людям».

Слово про Львівський псевдособор промовить Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський.

Духовна музика прозвучить у виконанні хору та камерного оркестру Заслуженої академічної капели України «Трембіта» під батутою Володимира Вівчарика.

Ведуча програми – заслужений працівник культури України Марія Христинич.
Мультимедіа – Святослав Козак.

Проєкт реалізовано під патронатом Львіської Архиєпархії УГКЦ, Львівської обласної ради, Департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА та Фундації “Андрей”.

Вхід вільний з дотриманням усіх карантинних норм.
Початок о 17.00 год.

Повідомила пресслужба Фундації «Андрей»

Фото Романа Балука