Студенти Львівської Духовної Семінарії УГКЦ пізнавали життя монахів-бенедиктинців Великобританії

1_0Вже вдруге, на запрошення отця Кутберта, абата бенедиктинського монастиря Емплфорт, який знаходиться на півночі Англії, неподалік міста Йорк, брати Львівської Духовної Семінарії Святого Духа мали нагоду відвідати одну із держав туманного Альбіону.

Впродовж двох тижнів брати Назарій Литвин, Андрій Волянський, Іван Шидловський, Віталій Байда та отець віце-ректор Михайло Лесів були гостями монастиря із більш як столітньою історією. Перш за все, вони мали можливість відкрити для себе життя монахів-бенедиктинців: молитися разом з ними добове коло богослужінь, розпитувати про їхній життєвий шлях та покликання, розмовляти на різноманітні теми, що також дало змогу покращити знання англійської мови. Велике враження справили також коледж та середня школа, якою опікуються монахи: на території знаходяться самі будівлі для навчання, колегіуми, спортивний центр, шкільний театр та безліч спортивних майданчиків: для футболу, тенісу, крикету, американського футболу. В одну із неділь семінаристи та отець змогли почути чудовий спів шкільного хору, а в один із вечорів насолодитися чудовою шкільною оперою про Ноя.

Додамо, що цей монастир є улюбленим місцем духовного відпочинку для багатьох англійців та іноземців, тож брати разом з отцем мали нагоду познайомитися із багатьма непересічними людьми, дізнатися щось про їхнє життя та розповісти їм про життя України й української церкви.

Брати та отець віце-ректор мали нагоду побувати у Йорку, місто у якому був Костянтин Великий, Уітбі, Мелбурні, Літці, а також відвідали Українську Греко-Католицьку парафію у місті Бретфорт.

Впродовж двох тижнів, брати семінаристи та о. Михайло Лесів мали чудову можливість збагатитися духовним, молитовним життям монахів-бенедиктинців, відкрити для себе культуру та історію Англії, пізнати життя її Церкви, її досягнення, але також чималі труднощі та виклики, які перед нею стоять, відкрити для себе багатьох святих цієї землі, багато з яких загинули в часи Реформації.

За матеріалами: www.lds.lviv.ua