Св. Пантелеймона – престольний празник у двох храмах Львова

1Християни східного обряду 9 серпня, вшановують пам’ять святителя Пантелеймона, лікаря-цілителя, який лікував вбогих без грошей і часто чудесним способом оздоровляв хворих. Він народився у поганській родині у Малій Азії, а до Христової віри навернувся завдяки св. Єрмолаю. За це й загинув мученицькою смертю у 305 році.

У Львові є 2 храми, які відзначають престольний празник. Але святкові Богослужіння відбудуться у неділю.

УАПЦ

Храм вмч. Пантелеймона (вул. Навроцького, 23)
Настоятель: прот. Михайло Гачан
Святкове богослужіння розпочнеться об 12.00, а перед тим о 11.00 год. відбудеться освячення води.

Храм вмч. Пантелеймона (вул. Княгині Ольги, 1а)
Настоятель: митр. прот. Василь Гнатів
Святкове богослужіння розпочнеться об 11.00 год. Перед тим прочитають Акафіст до вмч. Пантелеймона. Також відбудеться освячення води.

Додамо також, що у Львові діє капличка св. Пантелеймона при храмі св. Володимира і Ольги на вул. Симоненка 5а. Також є капличка святого великомученика Пантелеймона Цілителя у госпіталі Західного регіонального управління Державної Прикордонної служби України Львова (вул. Личаківська, 107). Там святкове Богослужіння відбулося 9 серпня.

Редакція сайту «Духовна велич Львова» вітає усіх парафіян та настоятелів з храмовим святом. Бажаємо здоров’я, міцності духу та витривалості. Хай приклад милосердних вчинків св. Пантелеймона допомагає кожному з нас виховувати в собі християнські чесноти та додає нам мужності у сповідуванні Христової віри.