Свята Земля: поблизу Єрихона виявили залишки візантійської церкви VI століття

Біля Єрихону, найдавнішого відомого міста в історії, було знайдено візантійську церкву VI століття з вишуканою мозаїчною підлогою. Цивільна адміністрація Західного берега має намір перенести будівлю та виставити її в музеї мозаїки на території Доброго Самарянина.

Експерти кажуть, що церква все ще використовувалася під час раннього мусульманського періоду. Попри те, що іслам забороняє виставляти ікони та зображення в громадських місцях, на мозаїчній підлозі не було жодних слідів пошкоджень від руйнівного іконоборства.

Церква має 250 квадратних метрів і, мабуть, була одним із найбільших місць християнського поклоніння того часу. Її нава майже повністю збереглася і вкрита мозаїкою із зображенням плетінок винограду та фігур тварин.

Будівництво включало матеріали, яких не було в місцевості, такі як мармурові колони та чорний бітумний камінь, транспортування яких з інших областей потребувало б великих зусиль, що свідчило про заможність будівельників церкви.

Напис триметрової довжини із п’яти рядків грецькою мовою, знайдений у молитовній зоні, вшановує пам’ять Георгія та Нона, очевидно, засновників церкви.

Будівля пережила потужний землетрус у 749 році, хоча на той час вона була вже покинута та навмисно запечатана, можливо, щоб уникнути руйнування місцевими мусульманами.

Фото: Цивільна адміністрація Західного берега

Джерело: basilica.ro