«Святість – це наша дорога, яка дотикає нас тут і зараз», – владика Володимир у Неділю всіх святих

 В першу неділю, після празника Зіслання Святого Духа, звершуємо Неділю Всіх Святих. Після дня народження Церкви ми немов святкуємо наші іменини. Про  це сказав владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ під час свого традиційного відео-звернення на фейсбук-сторінці Архикатедрального собору св. Юра.

«Можемо собі ставити питання: а хто такий святий?»- каже владика Володимир.

І пояснює, що це ніби просте питання. На нього легко дати відповідь, але не завжди виходить так жити.

«Щоправда є стереотипи, що свята людина це строга, пригнічена і сумна особа. Ні, навпаки, якраз сумний святий є сумнівним святим. Святість не є релігійним фанатизмом. Вона якраз робить нас нормальними людьми», – пояснює архиєрей.

На  думку владики Володимира, святість є  нашим покликанням і ціллю. Вона є плодом дії Святого Духа у нас.

Ми сьогодні, каже він,  згадуємо усіх тих людей, які жили в історії Церкви: наших попередників і рідних. Сьогодні є день малих, скромних і незнаних святих.

«Вони самі можливо не усвідомлювали до кінця наскільки вони є люблені Богом. Сьогоднішня неділя пригадує нам ці постатті», – зауважив проповідник.

За його словами, свята людина  – це та, яка ставить Бога на перше місце у своєму житті. Це завжди актуально, особливо сьогодні, коли живемо в епоху чи культуру споживацтва і секуляризації.

«Що ми хочемо навчитися?», – запитує владика Володимир.

«Сьогодні ми звершуємо свято, щоб стати досконалішими», – пояснив він.

«Це гарне свято серед наших поразок і розчарувань. Варто зауважити, що сьогодні не є свято перфекціоністів чи досконалих людей. Позаяк святі – це ті, хто вмів бути людьми разом зі своїми невдачами і немочами. Вони мали перед собою ціль: ставили Бога на перше місце у своєму житті», – сказав єпископ-помічник Львівської архиєпархії.

«Сьогодні неділя вказує нам, що ми маємо право брати участь у фестивалі вдалого життя. Святість – це не лише наша мета. Вона дотикає нас тут і зараз. Це не лише ціль, а й дорога. Це наше спільне свято. Саме тому сьогодні я відважуюся усіх вас вітати з іменинами», – наголосив владика Володимир.