“Святійший Патріарх Філарет незмінний у своїй позиції” – Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній

Сьогодні, 24 травня 2019 року, на Священному Синоді ПЦУ також обговорили ситуацію, яка склалася у Православній Церкві України – зазначив Предстоятель ПЦУ Блаженніший Епіфаній.

” Ми обговорили і ті заяви, які лунали протягом останніх двох тижнів. Святійший Патріарх Філарет засвідчив, що те, що він оприлюднив те він засвідчив і на засіданні Священного Синоду. Про те, що існує Київський Патріарх і його не знято з реєстрації. Але ми намагалися його переконати, що юридично і практично вже немає Української Православної Церкви Київського Патріархату. А Київський Патріархат ліг в основу Помісної Церкви. Певною мірою ми дискутували, розмовляли, переконували. Але всі побачили, що Святійший Патріарх Філарет залишається, на жаль, утвердженим у своїй думці”, – повідомив Митрополит Київський і всієї України ПЦУ Епіфаній.

Також Блаженніший Епіфаній додав:

“Двовладдя у Церкві немає, як такого. Є Предстоятель, який звершує керування Православною Церквою України. Єпархія міста Києва і парафії, які підпорядковувалися Патріарху Філарету і зараз залишаються у його складі. Ми поважаємо Святійшого Патріарха Філарета. І це було моє особисте рішення і бажання. Ми будемо робити все для того, щоб Патріарх Філарет, який доклав дуже багато зусиль до розбудови нашої Православної Церкви і надалі почував себе не тільки духовно комфротно, але й матеріально “.

Джерело: Україна. молода