“Святкуючи празник Покрови Пресвятої Богородиці ми усвідомлюємо, що маємо на небі матір, яка нам товаришує на землі”, – владика Володимир

Просімо сьогодні Пресвяту Богородицю, щоб захистила нас перед нами самими, бо людство може само себе знищити. Про це сказав Преосвященніший Володимир, єпископ-помічник Львівської архиєпархії у своєму духовному слові з нагоди Празника Покров Пресвятої Богородиці.

На початку свого слова владика Володимир  пригадав історію празника Покрови Пресвятої Богородиці, яка сягає у далеке Х століття.  

Як каже прислів’я: як тривога, то до Бога. 

“Коли на цісарську столицю Царгород напали ворожі війська народ шукав якогось порятунку. Під час зібрання людей у церкві на Влахернах двоє чоловіків отримали видіння, як Пресвята Богородиця простягає свій омофор над народом. Це був знак, що місто буде врятоване. Так і сталося. На спогад про цю подію було проголошене свято Покрови Пресвятої Богородиці, яке згодом прийшло на наші землі”, – пояснив він.

Пресвята Богородиця стала також і нашою матір’ю

Ми можемо, зауважує єпископ,  ставити собі питання: а що нам з цього факту, який відбувся колись давно? Чи ми зобовязані вірити в об’явлення? І наголошує, що жодна людина не може заперечити факту існування матері, яка народила Христа. “Коли Ісус Христос був розп’ятий, то з хреста поглянув на свого учня Івана і саме в його обіймах опинилася мати Марія. Це був початок християнської родини, де Пресвята Богородиця стала також і нашою матір’ю”, – додав проповідник.  

Просімо сьогодні Богородицю, щоб захистила нас від нас самих

“Що ж будемо ми сьогодні просити Пресвяту Богородицю?”- запитує  архиєрей.

“Найперше, щоб захистила нас перед нами самими, бо людство може само себе знищити. Нажаль є християни, які нехтують моральними цінностями і цим самим руйнують себе. Є християни, які готові вбити життя ненародженої людини чи через евтаназію позбавити життя старшу людину чи неповносправну. Є християни, які нищать себе через алкоголь, наркотики чи різні інші узалежнення”, – відповів він.

Преосвященніший Володимир звернув увагу, що маємо у світі дуже багато храмів, які присвячені Богородиці, а також відпустових місць, куди численні паломники відбувають свої прощі.  На його переконання, ми всі є паломниками на стежках життя до небесної батьківщини. Пресвята Богородиця нам товаришує на цій дорозі ще тут на землі. 

Просімо Богородицю про її опіку у період сучасної пандемії

Єпископ-помічник Львівської архиєпархії наголосив на важливості просити Богородицю про опіку у час пандемії.

“Колись народ прибігав до Богородиці під час воєнних дій та епідемій. Як сьогодні важливо просити про її опіку у період сучасної пандемії.  Ба більше просімо Богородицю, щоб берегла нас перед нашою релігійною байдужістю. Така молитва буде вислухана”, – сказав він.

“Святкуючи празник Покрови Пресвятої Богородиці ми усвідомлюємо, що маємо на небі матір, яка нам товаришує на землі”,  – додав на завершення владика Володимир. 

Духовне слово Преосвященного Володимира, Єпископа-помічника Львівської Архиєпархії, на свято Покрову Пресвятої Богородиці. Митрополичі палати. 14 жовтня 2020 р. Б.