Святий, який виручає у важких життєвих ситуаціях: молитви до Юди Тадея

 

Сьогодні, 2 липня, вшановують день святого Юди Тадея – одного з дванадцяти апостолів Ісуса Христа. Серед християн Він відомий своєю силою заступництва у безнадійних життєвих обставинах. Що потрібно знати про святого і як молитися, читайте в матеріалі.

Святий Юда Тадей був близьким родичем Ісуса Христа, а разом зі своїм братом Яковом були Його апостолами. Після смерті Ісуса Юда подорожував, проповідуючи й навертаючи людей до Христа. Його служіння вивело його далеко за межі Римської імперії. Саме апостоли Юда Тадей і Варфоломій принесли християнство до Вірменії, де заснували Церкву. Святий Юда писав листа до навернених у східних церквах, які зазнали переслідувань. Він попереджав про єретиків, які спотворювали уявлення про християнську віру. 

Атрибутом святого Юди була палиця. Також його часто зображують на іконах із полум’ям навколо голови. Це символізує його присутність на П’ятидесятницю, коли він отримав Святого Духа разом з іншими апостолами. Часто трапляються ікони, де Юда тримає зображення Ісуса Христа в образі Едеси. У деяких випадках його зображують зі сувоєм або книгою –  своїм Посланням, чи зі столярною лінійкою.  

Люди боялися молитися до нього, думаючи, що замість цього промовляють до Юди Іскаріота. Тому до святого накопичувалося чимало невимовлених прохань. Однак він все-рівно був щедрим на своє заступництво у  складних життєвих справах. Крім того, він сам пережив багато важких ситуацій і тому бажав допомагати іншим, коли ті перебували у розпачу.  Святий відомий серед багатьох християн своєю чудодійною заступницькою силою. Тому його вважають покровителем, який творить чудеса. 

 Сьогодні до святого Юди Тадея моляться, коли відчувають безнадійність, і за крок до того, щоб опустити руки.   Пропонуємо молитви, у яких звертатися до покровителя у безвихідних ситуаціях. 

Загальна молитва до святого Юди Тадея у безнадійній ситуації

Святий Тадею! Ти мав щастя належати до сім’ї Христа Спасителя, преславний апостоле й мученику. Ти яснієш великими чеснотами, вірний заступнику тих, що тебе прославляють і до тебе з довір’ям припадають! Ти опікун і заступник наш у найтрудніших обставинах. Тому стаю перед тобою і благаю з глибини мого серця: Прийди на поміч мені своїм могутнім заступництвом, бо ти маєш від Бога ласку приходити зі скорою поміччю тим, хто втратив уже всяку надію на порятунок. Глянь на мене ласкаво! Моє життя – життя хрестів, а дні мого життя – море терпінь. Дороги життя мого вкриті тернями і кожна хвилина його – свідок сліз і зітхань. А на збільшення мого нещастя чорні думки вкрадаються до мого серця. Неспокій, малодушність, брак довір’я, навіть розпука тиснуться до серця. Провидіння закрите перед очима моїми, і віра хитається в серці моїм. такі думки впроваджують мене у чорні хмари смутку. Не залиши мене в такому тяжкому стані, а прийди з поміччю мені! Прошу тебе покірно: глянь милосердно на мене і не погорди моїм проханням. Хай довір’я моє не буде зраджене! Тебе обдарував Бог ласкою приходити на поміч тим, хто потрапив у безнадійне становище. Тому і я, що теж опинився у скруті, прошу тебе про заступництво перед Христовим Спасителем. Усе життя моє складати буду тобі мою подяку і прославлятиму ім’я твоє та шануватиму тебе як мого особливого опікуна. Дякувати буду Богові за ласки, одержані через твоє посередництво, і щосили моєї ширити буду славу імені твоєму. Амінь.

Молитва до святого Юди за подружні стосунки

Цю молитву часто вимовляють пари, які переживають проблеми у шлюбі. Серед численних молитов до нього популярна молитва про зцілення стосунків. Пропонуємо одну з таких молитов до святого.

Святий Юдо Тадею, Ти бачиш наші проблеми у стосунках. Благай всемогутнього Бога, щоб дав нам світло, щоб побачити себе та один одного такими, якими ми є насправді. Допоможи нам щодня зростати у самопізнанні та взаємній любові, водночас розвиваючи наш потенціал любити та бути коханими. Допоможи нам, святий Юдо, щоб побачити та викорінити кожен прояв егоїзму, марнославства та дитячого егоїзму, цих прихованих ворогів любові та зрілості. Покажи нам, що, навчившись любити та наповнюючи любов, ми можемо плекати одне одного. Амінь.

Молитва до святого Юди Тадея у випадку залежності. 

Боже, Ти створив мене за Своїм досконалим образом, щоб жити в Твоїй любові і дарувати Тобі славу, честь і похвали. Відкрий моє серце для Твоєї цілющої сили. Прийди, Господи Ісусе, заспокой мою душу, як Ти прошепотів «Мир» бурхливому морю. Юдо, святий апостоле, у потребі я звертаюся до тебе. Прошу тебе заступитися за мене, щоб я знайшов сили подолати свою хворобу. Благослови всіх тих, хто бореться із залежністю. Доторкнись до них, зціли їх, запевни їх у постійній любові Отця. Залишайся зі мною, святий Юдо, щоб прогнати всі злі спокуси, страхи та сумніви. Нехай тиха впевненість у твоїй люблячій присутності освітлює темряву в моєму серці і принесе тривалий мир. Амінь.

За матеріалами Aleteia.org, The National Catholic Register