“Так важливо у вирі щоденних викликів зрозуміти, що конкретно я є адресатом спасіння”, – владика Володимир на свято Стрітення

Свято Стрітення є також Днем богопосвяченого життя. Сьогодні ми з великою вдячністю споглядаємо на чернецтво, на всю монашу родину нашої Церкви, зокрема Львівської архиєпархії. Про це сказав єпископ-помічник Львівської архиєпархії Преосвященніший Володимир у храмі свв. ап. Петра і Павла м. Новояворівськ у день празника  Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. 

Євангеліє: Лк. 2, 22-40

22. В той час принесли батьки дитя Ісуса в Єрусалим поставити перед Господом, 23. як написано в Господньому законі: Кожний хлопець первородний, буде посвячений Господеві. 24. І принесли жертву, як написано в Господньому законі: пару горлиць або двоє голубенят.25. А був у Єрусалимі чоловік на ім’я Симеон; чоловік той, праведний та побожний, очікував утіхи Ізраїля, і Дух Святий був на ньому. 26. Йому було відкрито Святим Духом, що не бачитиме смерти, перш ніж побачить Христа Господа. 27. Він прийшов Духом у храм, і як батьки вносили дитя Ісуса, щоб учинити над ним за законним звичаєм, 28. він узяв його на руки, благословив Бога й мовив:29. Нині, Владико, можеш відпустити слугу твогоза твоїм словом у мирі,30. бо мої очі. бачили твоє спасіння,31. що ти приготував перед усіма народами;32. світло на просвіту поганам, і славу твого люду – Ізраїля.33. Батько його і мати дивувалися тому, що говорилося про нього. 34. Симеон благословив їх і сказав до його матері Марії:– Ось цей поставлений для падіння і встання багатьох в Ізраїлі; він буде знаком протиріччя, 35. та й тобі самій меч прошиє душу, щоб відкрились думки багатьох сердець.36. Була там також і Анна, пророчиця, дочка Фануїла з покоління Асера; вона була вельми похила віком, проживши сім років з чоловіком від дівування свого 37. і зоставшися вдовою аж до вісімдесят четвертого року, вона не відходила від храму, служачи Богові вночі і вдень постом та молитвою. 38. І надійшла вона тієї самої години й почала прославляти Бога та говорити про нього всім, що чекали визволення Єрусалиму.39. Як вони зробили все за законом Господнім, вернулися в Галилею, до Назарету, свого міста. 40. Хлоп’я ж росло й міцніло, повне мудрости, і Божа благодать була на ньому.

Результат пошуку зображень за запитом стрітення

“Праведні очі бачать в дитині Бога, вони не мають перешкод.”

“Сьогодні звершуємо свято, яке від зустрічі Святої Родини з Симеоном отримує назву Стрітення”,- зазначив проповідник.

“Пречиста Діва як Божа Мати не мала обов’язку очищуватися, бо освятилася Христовим Різдвом, як каже кондак празника: «Ти лоно дівиче освятив Різдвом Твоїм». Але вона приходить у великій покорі, приносячи пару горлиць, бо закон Мойсея казав, що жінка до 40 днів від народження дитини вважалася нечиста, не входила до храму. Тоді жінка приносила певну жертву очищення. Пречиста Діва прагне бути солідарною з цим законом”, – розповів владика Володимир і додав: “Євангелист Лука наголошує, що Симеон був праведний… Симеон бере на руки Ісуса, пізнає в Ньому Месію, звершуючи молитву: «Нині відпускаєш слугу Твого владико…». Ми молимося цю молитву щодня на вечірні.

Архиєрей зауважив, що всі ми маємо очі та бачимо багато різних речей. Живемо в інформаційній турбулентності.  І підкреслив, що дуже важливо вміти відрізнити, що істотне, скласти собі єрархію цінностей чи вартостей.

Напевно, припускає він, в момент зустрічі в храмі було немало людей, але лише Симеон побачив в дитині Спасителя, тим самим спасіння. Праведні очі бачать в дитині Бога, вони не мають перешкод. Цей погляд був цінніший від цілого земного життя, бо тепер Симеон може в мирі відійти.

“…конкретно я є адресатом спасіння…”

“Саме тому так важливо, у вирі щоденних викликів зрозуміти, що  конкретно я є адресатом спасіння”, -підкреслює владика Володимир.

На його переконання старечі очі Симеона здатні побачити благодать, бо таким є його серце. Папа Франциск говорить : «Існує єдина річ, яка по-справжньому робить нас старими, старими всередині: не вік, а гріх. Гріх чинить нас старими, бо ущільнює наше серце. Замикає його, вчиняє його інертним та в’янучим». Симеон як праведна людина володіє даром пророцтва. Він предсказує Богородиці її майбутню жертву – терпіння заради сина. 

“….важливо, чи ти маєш для кого жити…”

“У цьому народжується і промовляє така істина: Не важливо чи ти живеш багато чи бідно. Набагато важливіше, чи ти маєш для кого жити, а навіть – терпіти. Кожна людина по різному зустрічає Бога. Скільки людей терпить та чекає просвітлення своєї дальшої життєвої дороги”, – переконаний єпископ-помічник Львівської архиєпархії.

“Обіймімо онкохворих своєю молитвою…”

Проповідник під час проповіді також  пригадав, що сьогодні є Міжнародний день пам’яті і молитви за онкохворих дітей, і попросив: “обіймімо їх своєю молитвою, щоб у своєму терпінні бачили світло надії, а також ті, хто є біля них”.

“Молімося за витривання монашества…”

“Свято Стрітення є також Днем богопосвяченого життя. Ми з великою вдячністю споглядаємо на чернецтво, на всю монашу родину нашої Церкви, зокрема Львівської Архиєпархії. Ми вдячні за численні монаші покликання з цієї парафії. В момент облечин чи монаших обітів ченці та черниці переживають по-особливому стрітення з Богом, пов’язують з Ним своє життя. Вони є тими світильниками у світі, які свідчать, запалюють інших, а також допомагають їм зустріти Бога. Молімося за витривання монашества на цій дорозі служіння і свідчення, просімо Бога за добрі і святі покликання до богопосвяченого життя”, – сказав   архиєрей і додав: “А Бог кличе на кожному етапі історії, головне, щоб людина почула і була готова  Йому служити. Молімося за тих, хто нам служить”.

“Бажаю Вам і собі очей, які здатні завжди бачити перед собою спасіння”

На його переконання завжди знайдеться причина нарікати, критикувати, хоча може бути за що. Якщо літаки літають, каже владика володимир, то це є самозрозуміле, але якщо літак впаде, цей факт відразу привертає увагу. На вечірні празника Стрітення молимося: «Той, хто носиться на херувимах і якого оспівують серафими, … сидить на руках Старця, немов на престолі». Він сходить на престоли наших храмів, за допомогою священичих рук дає себе нести до людей.

“В Церкві завжди потрібні добрі слуги для служіння Божому люду, щоб в різний спосіб несли Бога до народу. Тому до сердець людей скеровані різні покликання. Так важливо зуміти  цей голос чути, бачити істотне та мудро заінвестувати своє життя”, – наголосив Преосвященніший Володимир і побажав: “Бажаю Вам і собі очей, які здатні завжди бачити перед собою спасіння!”