Тепер Львів має свій Гоґвардс – храм св.Іоана Золотоустого підсвічено

Сьогодні, 9 листопада 2020 року, ЛКП «Львівсвітло» завершило роботи з оновлення підсвітки Академічного храму святителя Іоана Золотоустого Львівської православної богословської академії ПЦУ, що на вул. Лисенка, 43.
Підсвічений храм став схожим на Гоґвардс зі сторінок знаменитої саги про Гаррі Поттера. Тепер туристи та загалом жителі центру матимуть змогу милуватись красою цієї сакральної споруди, а сам вечірній академічний храм представляє собою гармонію молитви і науки.

“Будь-яке туристичне місто у першу чергу знамените своєю архітектурою. Так уже склалось, що найцікавіші місця, так звані чудеса світу – це архітектурні пам’ятки. Тож міська влада (і це стосується не лише Львова) для того, щоб привабити туристів, та й, зрештою, просто щоб мешканці та гості міста отримували гедоністичне задоволення, повинна дбати про стан архітектурних пам’яток. Львів часто називають містом, у якому хочеться жити, і куди хочеться повертатись. Я не мешканець Львова, але навчався у Львові з 1999 року, працюю тут з 2007 року, а з 2013 року несу служіння благочинного академічного храму свят. Іоана Золотоустого, тому сміливо можу говорити, що бачив і бачу, як Львів змінювався. І ці зміни, в основному, позитивні (хоч помилки також є, але це ознака праці, бо не робить помилок лише бездіяльна людина). Погодьтесь, що 21 рік – це вже достатньо часу, щоб багато чого проаналізувати. Львів став кращим. І цього ніхто не заперечить. Я маю право про це говорити, бо вже 7 років служу в храмі, який є частиною фантастично гарного комплексу – колишнього францисканського монастиря. Комплексу, який мав стати і став окрасою цілого міста. Унікальна будівля, спроєктована талановитим Юліаном Захарієвичем. У радянський час її намагались знецінити, розмістивши тут інфекційну лікарню, закривши храм, понищивши покрівлю. Але Господь відроджує Свої святині. Ми є Божими руками: щось робить Церква, щось робить громада, і багато робить влада міста. Бо переображення Львова – це наша спільна справа, в якій кожен повинен трудитись в міру своїх можливостей і сил. Сьогодні звершилось чергове оновлення нашого міста. Коштом Львівської міської ради освітлено комплекс Львівської православної богословської академії, який уже встигли назвати “Львівським Гоґвардсом”. І це було зроблено не для навчального процесу в Академії, і не для молитви в храмі. Це ще один крок до того, щоб Львів був містом мрії. Дякую всім, хто творить його таким!”, – наголосив в ексклюзивному коментарі для сайту “Духовна велич Львова” благочинний храму протоієрей Назарій Лозинський.

Нагадаємо, що цього року ЛКП «Львівсвітло» виконало підсвітку низки великих об’єктів, зокрема підсвітили храм св. Ольги і Володимира, храм Всіх святих українського народу УГКЦ, церкву святого Йосафата, завершили роботи з підсвітки церкви св. Андрія та церкви Пресвятої Євхаристії (Домініканський собор), завершили освітлення церкви Благовіщення Пресвятої Богородиці, що на вул. Пасічній, а також завершили роботи із заміни підсвітки церкви святих Ольги та Єлизавети. До того ж, у 2019 році у місті підсвітили 11 церков, а також пам’ятник Королю Данилу Галицькому та телевежу.

Підготувала Юліана Лавриш

Світлини – Романа Балука