ТОП-10 чудових християнських книг, які варто прочитати під час Великого посту

Під час  Великого посту Церква заохочує  нас  застановитися  над своїм духовним життям.  Ми входими у період,  в якому кожен з нас по-особливому запрошений до молитви  і посту.  Зазвичай  у цей час стараємося просити пробачення і вчитися пробачати.  Зі страхом робимо спроби примиритись з Богом і зі собою.  Практично нам в руки дають усі інструменти, щоб ми у своєму серці приготували місце для Воскреслого Христа. Піст – це час для постанов, приватної молитви, добрих справ, для родини, а також  для читання книг у вечірній тиші.    У цій 40-денній мандрівці  потребуємо  різного роду духовного підкріплення.   Саме тому ми підібрали для вас ТОП-10 книг, які неодмінно стануть  додатковою підтримкою. Заохочуємо кожного цей список продовжити самостійно. 

  1. Володимир Груца “Сповідь як духовна терапія”

Сповідь не має юридичного характеру, це не допит, не трибунал. Сповідь – це не лише очищення нашого минулого, а прокладення дороги вперед, тому і покута є “медициною” на майбутнє. Слово “терапія” походить з грецької мови й у перекладі звучить “служіння хворому”.  Метою терапії, скерованої в майбутнє, є зцілення людини.  Процес оздоровлення має різні форми, і дуже важливою формою є саме таїнство покаяння.  Отримуючи прощення, ми водночас повинні навчитися прощати, бо інакше руйнуємо себе. Книжечка розрахована на широке коло читацької аудиторії, а особливо для тих, хто прагне дозволити діяти Божому милосердю у власному житті. 

2. Мирослава Лемик “Великий піст із Блаженнішим Любомиром”

У цьому зручному пораднику зібрано практики приватних і храмових молитов на всі 40 днів Великого посту з цитатами Блаженнішого Любомира Гузара. Це як робочий зошит учня, тільки для дорослих учнів, які стали на шлях духовного вдосконалення і хочуть прожити піст з користю для душі. Підійде для всіх, хто хоче прожити піст авторитетним духовним наставником. У зручному воркбуці на кожен тиждень детально розписано особливості кожного тижня Великого посту, молитовні зітхання, надихаючі цитати Блаженнішого Любомира, а ще на кожній сторінці – зручні нагадайки про всі богослужіння, які варто відвідати цього дня і, як в кожному воркбуці – завдання на кожен день. Вправи наче прості, але під силу не всім – наприклад, позбутися зайвого одягу, помолитися за когось, з ким у вас напружені стосунки, помити сходову клітку не лише навпроти власних дверей, але й навпроти сусідських, почати сортувати сміття, відмовитися від солодощів, прожити день без телевізора і соцмереж… Ще упорядники залишили місце для ваших нотаток. Порадник графічно розділений зручними піктограмками. Видання зручного формату поміститься і в сумочці, і стане настільною книгою для всіх членів родини, яка хоче провести піст з Блаженнішим Любомиром.

3. Андрей Шептицький “Заклик до покаяння” (послання на Великий піст)

Своє послання Митрополит Андрей Шептицький адресував тим, що потребують особливої допомоги у наверненні під час Великого посту. Також наука митрополита спрямована до душпастирів-сповідників. А оскільки йдеться тут про основні правди християнської віри, ця книжка, поза сумнівом, буде корисною для всіх християн.

4. Джеймс Мартін “Сім останніх слів Ісуса”

Джеймс Мартін − відомий отець-єзуїт із США, автор бестселера “Ісус” ділиться з читачами своїми роздумами. Ісус розуміє нас: Він не лише всемогутній Бог, а Той, хто був звичайною людиною, як ми. Тобто теж почувався самотнім, розчаровувався, страждав, але  знаходив сили, прощав, підтримував. Роздумуючи над стражданнями Ісуса, ми відчуваємо Його підтримку. Таке ділення любов’ю робить нас справжніми друзями. Близькість із Богом настільки цінна, що ми не повинні нехтувати будь-якими нагодами зробити крок назустріч. 

5. Гузар ЛюбомирРоздуми Блаженнішого Любомира Гузара над молитвою св. Єфрема”

Розпочинається святий час, який можемо собі уявити в образі дороги й подякувати богові зате, що Він нас кличе до цілі, запрошує іти. Що нам допомагає іти, дає нам силу, охоту, бажання; що захищає нас своєю наукою, своїми Святими тайнами. Починаймо цю дорогу відважно, сміливо!

6. Радецький Александер “Як сповідатися”?

Практичний порадник для тих, хто відкладає сповідь, зволікає, боїться священика, своїх гріхів. Польський священик доступно дає відповіді на питання, які зазвичай собі ставимо: що таке сповідь? У чому полягає гріх? Як відрізнити тяжкі гріхи від легких? Як підготуватися до сповіді? Як правильно вибрати духівника? Чи достатньо однієї сповіді на цілий рік? Наприкінці книги подаються молитви, які можна використовувати перед та після сповіді.

7. Сюзан Грегорі “Піст пророка Даниїла. Здорове харчування”

Піст – це могутня духовна дисципліна, якою наш Творець ще більше прагне наблизити нас до себе. Чи не щодня переживаємо різні потрясіння, миттєво ширяться всілякі недуги, ожиріння сягнуло історичного максимуму й сила темряви що не день видається сильнішою. Втім і серед цього трапляються справжні дива, коли люди повертають свої серця до Бога та присвячують себе молитві та посту.У цій книжці Ви дізнаєтесь все про Даниїлів піст: як приготуватися до нього; що збагатить ваше тіло, душу й духа; отримаєте чимало рецептів поживних страв. Також ви навчитесь впроваджувати молитву у своє життя як дієве знаряддя духовного розвитку, зміцните свою віру і зростатимете в любові й пізнанні нашого Небесного Отця.

8. с. Юліана Андрусів “Повернення до раю. Молитви на щодень”

Ці молитви не можна назвати стандартними, їх радше можна окреслити так: проста розмова з живим Богом. Вони вестимуть читача від неділі Закхея до Неділі всіх святих, день за днем, крок за кроком. Разом з ними ви переживете кожен день Великого посту і велику радість Воскресіння того, хто нас найбільше любить. Переживаючи ці слова глибоко в серці, ми зрозуміємо, що Господь щодня чекає, що ми душею і серцем, словами й ділами, любов’ю і прощенням повернемося до того раю, в якому Він так віддано щодня на нас чекає…

9. Лінн Бааб “Про піст (Духовне звільнення від пристрастей)”

Хтось вважає, що сучасній людині постити недоречно? Хтось інший таки постить, зосереджуючись виключно на харчуванні, мовляв, треба очистити організм? Ще хтось хоче постити, але йому це дається важко? А як зробити піст ефективним? Християнський піст – це свідома відмова від чогось на певний час, задля духовної мети. Сучасний християнин під час посту не повинен обмежуватися лише в їжі – він потребує посту на медія, комп’ютер, розваги, пусті балачки тощо, щоб таким чином створити в своєму житті місце для Бога.

10. Аркадіюш Ладзієвський “Божий порадник антидепресивний: вийти з духовної депресії”

Депресія є чи не найпоширенішим психічним розладом, який має у сучасному світі чітку тенденцію до розвитку. Це видання покликане допомогти людям, які цього потребують, вийти із загрозливого стану депресії, звертаючись до Бога та Його слова. Також воно має профілактичну антидепресивну дію, тому буде корисним для кожного, хто шукає сенс життя у будь-якому віці. 

Підготувала Христина Кутнів 

За матеріалами: Свічадо , КНИГОВИР