Топ-3 серіали осені на релігійну тематику

Серед безлічі цікавих серіалів цьогорічного осіннього сезону глядачі можуть переглянути й нові кінострічки на релігійну тематику. Сайт “Духовна велич Львова” пропонує свій невеличкий рейтинг. Варто зауважити, що деякі фільми – доволі суперечливі, у багатьох з них присутня й критика релігії.

4o1Jvuur1.«Розповідь служниці» (англ. «The Handmaid’s Tale») – американський телесеріал, заснований на однойменному романі канадської письменниці Маргарет Етвуд. Прем’єра серіалу відбулася 26 квітня 2017 року. 3 травня 2017 року серіал був продовжений на другий сезон, прем’єру якого очікують в 2018 році.

Дія відбувається в майбутньому, у вигаданій тоталітарній державі – Республіці Ґілеад, що представляє собою псевдорелігійну теократію. Ґілеад знаходиться на території сучасних США і постійно веде війну з сусідніми країнами. В майбутньому тільки одна зі ста жінок здатна народжувати дітей, тому в республіці жінок з простого народу відправляють у спеціальні табори, де їх готують до виконання єдиної функції – зачаття і народження дітей для офіцерів, чиї дружини не здатні на це.

https://www.youtube.com/watch?v=PJTonrzXTJs

the-exorcist-season-22. «Той, що виганяє диявола», або «Екзорцист» (англ.«The Exorcist»), 2 сезон – американський телесеріал жахів, прем’єра якого відбулася на телеканалі Fox 23 вересня 2016 року. Є продовженням однойменної кінофраншизи.
12 травня 2017 року серіал був продовжений на другий сезон, прем’єра якого відбулася 30 вересня 2017 року.

У другому сезоні два священики-екзорцисти Маркус і Томас продовжують вести свою боротьбу зі злом. Цього разу воно оселилось на острові та загрожує дуже хорошим людям.

nintchdbpict0001935667543. «Останнє королівство» (англ. The Last Kingdom) – британський історичний серіал, який є телевізійною адаптацією популярної серії книг Бернарда Корнуела під загальною назвою «Саксонські хроніки».  Прем’єра серіалу відбулася 10 жовтня 2015 року на телеканалі «BBC America» в США, а в Великобританії – 22 жовтня того ж року на телеканалі «BBC Two».

У грудні 2015 року серіал продовжили на другий сезон, прем’єра якого відбулася 16 березня 2017 року США . У вересні 2017 року серіал був продовжений на третій сезон –  з прем’єрою в кінці 2018 року.

Сюжет телесеріалу розгортається в другій половині IX століття; коли територія, що зараз відома як Англія, являла собою кілька окремих англосаксонських королівств – Нортумбрію, Мерсію, Вессекс, Східну Англію тощо. Англо-саксонські землі піддаються нападу «великої армії язичників» – вікінгів, і владу над цими землями захоплюють завойовники. Часткову незалежність зберігає тільки королівство Вессекс, яким править розумний і талановитий король Альфред Великий.

Головний герой – Утред Беббанбурзький – осиротілий син англо-саксонського лорда, викрадений скандинавами і вихований як прийомний син ярла Рагнара. В результаті війни, що почалася між вікінгами і саксами, а також династичних інтриг, відданість Утреда піддається серйозним випробуванням, змушуючи його вибирати між вікінгами, які його виростили, і англійцями, які проти них повстали. Серіал буде цікавим для фанатів культового серіалу «Вікінги», новий сезон якого невдовзі теж вийде на екрани.

Підготувала Лідія Батіг