Топ-5 фільмів для перегляду у піст

Великий піст – це період, коли ми відмовляємося від багатьох залежностей. Дехто припиняє проводити час у соцмережах, дехто  не дивиться кіно. Втім кіномистецтво також може стати тим засобом, який допоможе застановитися над життям Христа, і надихне бути ще більш рішучими у пості, молитві і милостині.

  1. Марія з Назарету. Побачити і осмислити життя Христа крізь призму життя його Матері – Марії. До цього нас запрошує ця кінострічка. Марія одержує від ангела послання про чудесну вагітність і народжує довгоочікуваного Месію, про якого говорили пророки. Однак Марія зустрічається спершу з нерозумінням від свого обручника Йосифа, однак після повернення його довіри – доводиться пройти крізь скептицизм інших людей. Марія не зупиняється. Своєю покорою, смиренням та християнською радістю вона долає виклики. Але попереду – виклик найголовніший, Страсті Христові, Його Хресна Дорога та страждання на Хресті. Які, втім, завершаться світлим Воскресінням. Цей фільм до цієї події нас і приготує.

2. Молокаї. Історія отця Дам’яна.         

   Реальна  історія отця Дам’яна де Вестера, святого Римсько-Католицької церкви, про його добровільне служіння в колонії прокажених на гавайському острові Молокаї в кінці XIX століття.

3.”Камо грядеши”, (Куди йдеш?) (1951) Це фільм, про особистий шлях від язичництва до християнства.Духовну еволюцію особи нам показують крізь призму кохання і протиставлення: красуня-християнка Лігія не може бути разом з язичником, воїном Вініцієм, який не розділяє її поглядів. Вінніцій наважується пройти шляхом навернення, який втім не буде безпечним. Події розвиваються на історичному тлі правління жорсткого імператора Нерона,який вбиває християн. Чим завершиться ця історія кохання,та чи буде вона щасливою? Дивіться. Але насамперед – ця стрічка про духовний пошук.

4.”Справа “Рифи””. Час посту – гарна нагода застановитися також над життям новомучеників, людей, які сповідували віру у часі радянських гонінь, і не зреклися Бога ні у таборах, ні під загрозою смерті. До стрічок із цієї корорти належить і документальний фільм “Справа “Рифи””. У центрі сюжету – життя Патріарха Йосипа Сліпого, який десятиліття провів у радянських таборах. Ця стрічка базується на ще незнаних документах, архівах, а також глядач має нагоду побачити дуже цікаві кадри кінохроніки, які зберігалися в приватних архівах і відтак ще краще відкрити для себе історію УГКЦ.

5.Свята Варвара.   Час посту – також є періодом, коли можемо з особливою увагою читати житія святих. Шлях мучениці св. Варвари можемо побачити на екрані.  Варвара народилася в родині багатого і знатного язичника на території нинішньої Сирії в період правління імператора Максиміана, гонителя християн. Відрізнялася особливою красою. Мати дівчини померла рано. А батько, щоб вберегти доньку від спокус, замкнув її у вежі. 
У період ув’язнення Варвара, вивчаючи навколишній світ, який було видно їй з вікон, прийшла до думки про наявність єдиного Творця. Коли прийшов час видавати дочку заміж, батько дозволив виходити їй в місто. Там Варвара познайомилася з християнами і сама прийняла хрещення. Коли батько дізнався про це, то власноруч стратив її.

Підготувала Оксана Бабенко