Топ-5 непересічних фільмів про шлях до священства

Покликання до священства – це тема, яка у всі століття на часі. Як розпізнати священиче покликання? Як бути витривалим у ньому? На ці та інші запитання дають відповіді ці кінострічки.

“Дон Боско”.  Фільм про життя італійського священика і педагога Св. Івана Боско, який жив у XIX столітті в Турині та присвятив все своє життя турботі, вихованню та навчанню потребуючих хлопців. Це художня інтерпретація біографії святого, починаючи з дитинства до отримання схвалення Товариства Св. Франциска Сальського (Салезіан) від церковного керівництва. 

“Святий Августин”.  Ця стрічка оповідає про богослова і одного із Отців Церкви – Августина Блаженного. У центрі сюжету –  життя майбутнього святого від підліткового віку до смерті у віці 69-ти років. Важливо, що цей фільм не є “ідеалізованою картиною”. У стрічці також є факти про знайомство Августина із маніхеями, його роки перебування у цій секті, також про аспекти не завжди благопристойного особистого життя. Однак найголовніше у фільмі “Святий Августин” – це шлях духовної еволюції, глибокого навернення і зрештою істинної жертовності на який здатен лише справжній пастир.

“Зламаний”. Хоч це серіал, але через невелику кількість серій та цілісність сюжету його можна без вагань зарахувати до кінострічок. У епіцентрі подій  католицький священик о . Майкл Керіган. Герой звик мислити широко,незалежно і масштабно. Втім, отець Майкл стоїть на чолі непростої парафіяльної спільноти, віра членів якої нагально потребує  оновлення і міцної підтримки. Це криза, викликана сучасними тенденціями. Деякі парафіяни всерйоз роздумують про самогубство, хтось через безгрошів’я нездатний поховати власну матір, хтось має проблеми з роботою і постійні непорозуміння у шлюбному союзі. На цьому невтішному тлі, головного героя починають переслідувати “спалахи”  спогадів із тяжкого дитинства. Чи вдасться отцеві хоча б частково перебороти дух відчаю? Відповідь на це шукаємо у стрічці.

“Попелюшко: свобода всередині нас”. Художній фільм-біографія про польського католицького священика Єжі Попелушко, вбитого спеслужбами. Це історія людини, яка зі скромного хлопця із села стала духовним лідером свого покоління, а також символом свободи і мужності. 

Святий Вікентій де Поль. Фільм про життя майбутнього священика. Святий Вікентій народився 5 квітня 1581 р. у Франції. Був третьою дитиною із шістьох дітей. В дитинстві допомагав батькам при господарстві.

Дві події глибоко торкнулися вразливого серця св.Вікентія 1617 року. Вони вплинули на все його подальше життя. У селищі Фольвіль він зіткнувся з духовною бідністю простих людей, а в парафії Шатійон ле Домб знайшов бідність матеріальну. Саме цими подіями розпочинається фільм.