Традиційне екуменічне Йорданське водосвяття у Львові. Фото

Сьогодні, 19 січня 2019 року, на свято Богоявлення Господнього, на площі Ринок відбулося екуменічне Йорданське Водосвяття за участі духовенства усіх християнських конфесій міста.  Розпочали захід октет «Орфей» та камерний хор “Жайвір”, які виконали  різдвяні колядки та щедрівки.

IMG_6168


Цього року, відповідно до графіку, Чин освячення води очолив Високопреосвященний владика Димитрій (Рудюк), Митрополит Львівський і Сокальський Православної Церкви України:

“Сьогодні, коли ми святкуємо це велике свято, я пригадую слова Всесвятішого Вселенського Патріарха Варфоломія, які він сказав до нас, до тих владик, які прибули для того, щоб отримати Томос –  грамоту, про незалежність і автокефалію нашої української Церкви. Це був день Богоявлення Господнього, за новим календарем, 6 січня. І він сказав такі слова:  “Тільки Бог, який являється у Святій Тройці на Йордані, здатний щось народжувати, творити. І сьогодні ми, Церква Вселенська, він сказав, народили доньку – Церкву Українську. Я думаю, що  всі християни цю подію зустрічають з радістю. Тому що наша Церква нарешті стала визнана, незалежна. Тому, дорогі брати і сестри,я  хочу цією радістю з вами поділитися і подякувати Вам за всі ті великі молитви, які ви творили у своїх храмах – за те, щоби українська церква постала. Хочу подякувати нашій владі, владі міста, всім Вам за те, що ми сьогодні зібралися на нашому Львівському Йордані, щоби прославити Христа”

DSC_2042

  DSC_2045

Також присутніх привітав єпископ-помічник Львівської Архідієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні Едвард Кава:

“Ми сьогодні зібралися тут, у серці нашого міста, щоби пережити цю велику урочистість – подію, у якій ми беремо участь, яка є для нас великим  видимим знаком Божої присутності. Адже сьогодні Бог нам об’являється, а ми сьогодні, як ніколи, потребуємо Божого об’явлення, такого видимого знаку Божої присутності. Всі ці події, які зараз відбуваються у нас, у нашому серці, вони є важкими, складними, але вони нас об,єднують, об’єднують нас для Христа. Зараз дуже важливо,щоб ми побачили, що наше майбутнє є у християнстві. Щоб ми будували своє життя на Ісусі Христі, на молитві, на читанні Слова Божого, щоб ми пам’ятали те Хрещення, яке є у наших серцях, той образ і подобу Божі, яка у нас присутня. Нехай, ця урочистість, ця освячена вода, яку ми всі зачерпнемо, візьмемо до своїх домівок, нехай внесе благословіння, мир, лагідність, єдність”.

DSC_2077

  Участь у молебні також взяли також очільники міста, області, представники громадських організацій та об’єднань.

«Сьогодні у місті Гданськ прощаються з мером міста, який трагічно загинув, його вбили. Сьогодні велика жалоба у сусідній країні і ми солідарні з громадою Гданська, тому що Президент міста  чесно служив своїй громаді. Також сьогодні сумний день у тій частині,що пішов у вічність великий діяч визвольної боротьби Омелян Коваль. Але життя триває і сьогодні ми зібралися тут, щоби прославляти Господа Бога. Богоявлення – це є одне із найбільших християнських свят і я би дуже хотів, щоби Господь Бог був у всіх наших вчинках, наших думках, щоб ми робили все з Господом. Хочу подякувати сьогодні владикам, отцям, за цей прекрасний чин освячення води. І я дуже гордий, що упродовж дуже дуже багатьох років, ми тут є разом, представники усіх конфесій, і ми є разом всі з нашою громадою, і громада є тут разом з нами. Я бажаю всім добра і процвітання. Христос Хрещається» – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

DSC_2080

Після традиційного Йорданського водосвяття, духовенство також освятило кабінет міського голови і Велику сесійну залу.

DSC_2089