Три фільми про подорожі для літнього настрою

Якось відомий християнський теолог і церковний діяч Августин «Блаженний» Аврелій влучно зазначив: «Світ – це книга. І хто не подорожував по ньому – прочитав у ній тільки одну сторінку». З цим доволі важко не погодитися, особливо, коли кожна наша мандрівка справді допомагає нам побачити неймовірні куточки певної країни, познайомитися з новими людьми, дізнатися різноманітні цікаві факти і, мабуть, найголовніше – пізнати самого себе.

20140618095754

З початком літа тема подорожі є особливо актуальною, адже після багатьох справ, насиченої діяльності та роботи тіло, розум і душа прагнуть відпочинку та «перезавантаження». Тому «Духовна велич Львова» пропонує вам три фільми про мандри людей, які змінили життя головних героїв і, можливо, стануть для вас натхненнями для пригод.

1) «Сім років у Тибеті»: коли подорож починається з кінця світу

kino-chay-v-chaynom-dome-tin-lun-1.12Австрієць Генріх Гаррер був альпіністом, і навіть в роки Другої світової війни не залишив свого захоплення. Залишивши вдома вагітну дружину, він у складі групи альпіністів вирушив у Гімалаї, щоб здійснити сходження на гору заввишки понад 8 тисяч метрів. Незабаром після початку сходження альпіністи змушені були зупинитися через лавину і повернуться в свій табір. Однак вночі їх затримали як німецьких громадян, і згодом всі австрійці були інтерновані (інтернований – це людина, що була затримана в якійсь країні до закінчення війни й перебуває в умовах обмеженої свободи, – прим. авт.) в табір для військовополонених.

Протягом відсутності Генріха в Австрії народилася його дитина, і відлік часу альпініст вів, спираючись на вік свого сина. Ув’язнення тяглося багато років, і час від часу Генріх намагався втекти, щоб возз’єднатися зі своєю сім’єю. Зрештою, альпіністи розробили спільний план втечі, і коли прийшов час, Генріх перейшов Гімалаї та потрапив у Тибет – країну, яка була закрита для іноземців. Там він провів довгі роки, послужив тибетському уряду і навіть зустрівся з юним Далай-Ламою. То чи зуміє Генріх повернутися додому та зберегти свою сім’ю?

Кінострічка «Сім років у Тибеті» (англ. Seven Years in Tibet) — американсько-британський біографічний історичний фільм режисера Жан-Жака Ано (був також продюсером), що вийшов 1997 року. У головних ролях: Бред Пітт, Девід Тьюліс та Бі Ді Вонґ. Стрічку створено на основі однойменної книги Генріха Гаррера.

2) «127 годин»: коли кожна секунда є важливою

232644_originalФільм знятий на основі реальної історії, яка сталася з альпіністом і скелелазом Ароном Ралстоном, коли він потрапив в складну ситуацію… В черговий раз він подався у гори, але нікому не повідомив про мету своєї подорожі, тому коли Арон залишився сам на сам між горами, а його рука виявилася затиснута 300-кілограмовим каменем, чекати допомоги альпіністові не було від кого.

Потрапивши в смертельну пастку, герой міг покластися лише на себе, але опинившись в такій безвихідній ситуації і провівши 127 годин в ущелині, маючи невеликий запас їжі і пиття, скелелаз все-таки знайшов вихід зберегти собі життя ціною невеликої втрати.

Головний герой проявляє невтомну спрагу до життя, докладаючи нелюдських зусиль в боротьбі з мертвою природою, яка спіймала його в капкан. У ситуації, коли можна розраховувати тільки на себе, він не піддається паніці, зберігає мужність і в результаті виходить переможцем з цього безглуздого і жахливого ​​моменту. Тож на що довелося зважитися Арону, щоб зберегти собі життя?

Кінокартина «127 годин» (англ. 127 Hours) – художній фільм режисера Денні Бойла і сценариста Саймона Бофо, які раніше працювали разом над фільмом «Мільйонер з трущоб». Фільм відзнятий за книгою Арона Ралстона «Між молотом і ковадлом» (Between a Rock and a Hard Place). У фільмі зіграли: Джеймс Франко, Кейт Мара, Ембер Темблін, Шон Ботт, Тріт Вільямс та багато інших.

3) «Таємне життя Уолтера Мітті»: годі мріяти, пора жити

239671_originalУолтер Мітті – працівник журналу Life у відділі ілюстрацій. Уолтер – самотній хлопець, який живе з матір’ю та сестрою, і зовсім потонув у повсякденній рутині. Однак у нього є мрії, яскраві і вражаючі. У своїх мріях він подорожує по світу, летить в космос, переживає фантастичні пригоди і зустрічається з жінками, які просто захоплюються таким чоловіком як Уолтер (на відміну від реальної колеги Уолтера Шеріл, яка абсолютно його не помічає).

Звичайне життя Уолтера Мітті відчуває серйозне потрясіння, коли він допускає величезну помилку: втрачає негатив фотографії, взятої з колекції мандрівника Шина О’Коннела, яка завірена  для публікації на обкладинку журналу. Цей номер буде останнім паперовим випуском Life, оскільки видання переходить на онлайн-версію, що в свою чергу, загрожує помітним скороченням в рядах співробітників. Тепер Уолтер змушений здійснити справжню подорож, щоб знайти Шина О’Коннела і роздобути нову фотографію…

Фільм «Таємне життя Волтера Мітті» (англ. The Secret Life of Walter Mitty) — американська комедійна драма режисера, продюсера і головного актора Бена Стіллера, яка вийшла 2013 року. Також у головних ролях Крістен Віґ та Ширлі Маклейн. Стрічку знято за однойменним романом Джеймса Тербера. Кінокартина є ремейком однойменного фільму 1947 року.

«Людину роблять щасливою три речі: любов, цікава робота і можливість подорожувати», –  сказав одного разу російський, український та французький письменник, поет, перекладач, почесний академік Петербурзької Академії наук та лауреат Нобелівської премії з літератури Іван Бунін. Тому намагаймося поєднувати ці три важливі складові для гармонійності нашого життя!

Тож команда сайту «Духовна велич Львова» бажає вам приємного перегляду і звісно ж насичених та цікавих вихідних! Хай вони будуть наповнені новими знайомствами та відпочинком! Успіхів!

Оксана Войтко