Триває реєстрація на цьогорічний Світовий день молоді, що відбудеться у Лісабоні

Організаційний комітет із представників УГКЦ та РКЦ запрошує українську молодь до участі у Світовому дні молоді, що відбудеться у Лісабоні З 1 по 6 серпня 2023 року. Про це пише Римсько-католицька церква в Україні.

Світовий день молоді (англ. World Youth Dayітал. Giornata mondiale della gioventù) — захід Римо-Католицької Церкви, спрямований на молодь. Започаткування Світового Дня Молоді належить св. Папі Івану Павлу II.

15 квітня 1984, у Вербну неділю, відбулася зустріч молоді у Римі на площі св. Петра з нагоди відзначення Року Відкуплення. Тоді Папа Іван Павло ІІ передав молоді чотириметровий Паломницький хрест з дерева, щоб ті возили його по всьому світу. Він став головним символом Світового Дня Молоді. Цей хрест і дотепер подорожує по різних країнах світу, особливо по містах і селах країни, де проходитиме Світовий День Молоді.

Через рік, у Вербну неділю 31 березня 1985 знову було проведено зустріч молоді з нагоди Міжнародного Року Молоді. Святіший Отець пише Апостольський лист до молоді всього світу, а також оголошує створення Світових Днів Молоді. Це стає початком паломництва молоді по всій землі. До Риму прибуває 350 тис. молодих людей з усього світу.

Відтоді Світові Дні Молоді проводяться кожні два-три роки. Крім них, в усіх країнах світу, єпархіальні Дні Молоді, як започаткував бл. Папа Іван Павло ІІ, відзначаються кожного року в Вербну Неділю. Згідно зі звичаєм, молодь, яка приїжджає на це зібрання, протягом кількох днів (тижнів) має відповідне підготування — катехизацію у різних парафіях країни, в яких проходить Світовий День Молоді.

Детальна програма цьогорічного Світового дня молоді – за посиланням.

Щоб взяти участь, треба заповнити форму і долучитися до групи паломників.

Вік учасників – від 18 років, учасники від 14 років – у супроводі дорослих. 

З усіх питань можна звертатися до організаційного комітету за адресою svitovidnimolodi2023@gmail.com