«Тривогу викликає нерелігійний аспект Хресної ходи УПЦ», – Глава УГКЦ

  1374225610Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав  розповів про свої враження від Хресної ходи, ініційованої духовенством Української Православної Церкви.

«Організована УПЦ Хресна хода несе у собі дуже багато нерелігійних елементів. Думаю, віруючі люди вміють сьогодні в Україні розрізняти релігійне від політичного. Проти релігійного змісту ніхто не має жодних застережень… Тривогу викликає саме нерелігійний аспект цієї ходи», – наголосив першоєрарх.

  Патріарх Святослав акцентував на тому, що Московський Патріархат (прим. авт.) дуже часто використовувався як інструмент в руках агресора і проблема полягає ще й в тому, що спільнота Московського Патріархату на рівні багатьох її речників проявляє себе нездатною до діалогу з суспільством. І щораз більше закривається у собі, немає відкритості до суспільства з боку Московського Патріархату. Суспільство ж, за словами Глави УГКЦ, очікує якогось слова, де були б пояснення всього того, що ініціює УПЦ.

  Ще однією проблемою в УПЦ Патріарх Святослав назвав те, що очільники Московського Патріархату в Україні не хочуть нести відповідальності за ініційовані акції.

  «Я б хотів окремо звернутися до тих, які вважають себе українськими патріотами, які публічно висловлюють ідеї несприйняття цієї ходи і навіть хочуть їм перешкоджати. Я б застеріг від будь-яких спроб перешкодити цій ході. Тому що такого типу поведінка абсолютно йде на руку ворогам України… Гадаю, прозорість суспільства, можливість справді відрізняти церковне від політичного, здатність бути стриманим і панувати над своїми емоціями і не піддаватися на провокації – це ті необхідні елементи, яких необхідно дотримуватися, щоби ті, хто хочуть використати вірних Московського Патріархату як живий щит для своєї антиукраїнської діяльності, зазнали невдачі», – порадив Блаженніший Святослав.

За матеріалами «Департамент інформації УГКЦ».