Церковні дзвони Лондона та Дарема залунають разом із дзвонами Львова

У неділю, 20 березня, о 16:00 за місцевим часом (о 18:00 за Київським) дзвони соборів Лондона і Дарема залунають на знак єдності та солідарності з народом України водночас з дзвонами церков міста Львова.

Про це повідомляють британські ЗМІ, зокрема, сайт Катедрального Собору святого апостола Павла у Лондоні. 

«Ми сподіваємося, що народ України побачить запис дзвону в Лондоні та знайде втіху в цьому акті солідарності. Ми продовжуємо молитися про силу та безпеку для багатьох людей, які постраждали від конфлікту, і за мир в Україні та в усьому світі».

У дзвони собору Святого Павла регулярно дзвонять на недільних богослужіннях, під час спеціальних богослужінь та в інших випадках святкування чи вшанування пам’яті.

Відлитий у 1878 році, 12 змінних дзвонів утворюють друге за величиною кільце дзвонів у світі. 

 У Даремському соборі також вдарять у дзвони в неділю та молитимуться за мир на знак солідарності з Україною.

Також повідомляється, що участь у молитвах в Соборі Святого Павла разом з членами делегації українських греко-католиків у Великій Британії братиме Єпарх Лондонської єпархії Пресвятої Родини УГКЦ єпископ Кеннет Новаковський.

«Ми вдячні громаді собору Святого Павла в Лондоні за цей знак солідарності з нашими братами та сестрами в Україні, які одночасно дзвонитимуть в дзвони. Це дуже багато значить для мера західного міста Львова пана Андрія Садового, який повідомив заздалегідь, що дзвони в Україні та західній Україні також будуть дзвонити, даючи людям надію в цій кризовій ситуації».

Нагадаємо, що після початку масштабного вторгнення Росії в Україну, міський голова Львова Андрій Садовий закликав увесь світ щоденно о 18:00 за київським часом бити у дзвони на підтримку України. Відповідний лист був також скерований і Архієпископу Кентерберійському Джастіну Велбі та Єпарху Лондонської єпархії Пресвятої Родини УГКЦ єпископу Кеннету Новаковському.

Джерело