«Церква і діяльність Митрополита Андрея ще в минулому столітті уможливили те, що наша держава відбулася»,— А. Садовий

У Національному лісотехнічному університеті України 1 жовтня 2015 року відбулося наукове читання «Екологічне подвижництво Митрополита Андрея Шептицького у справі захисту та збереження лісів». Участь у семінарі взяли студенти, аспіранти, докторанти, професорсько-викладацький склад та наукові працівники Національного лісотехнічного університету України, а також міський голова Львова Андрій Садовий.

Copy of DYB_6897 copy«Тут зібралося багато мудрих людей. В мене в житті був цікавий випадок, коли мене запросив до розмови Блаженніший Любомир Гузар. Він запропонував мені очолити виконавчу дирекцію Фундації Митрополита Андрея Шептицького. Це був такий культурно-мистецький фонд. Власне, працюючи у Фундації, я мав можливість більше пізнати велич Митрополита Андрея Шептицького.

Насправді, ми занадто малі, щоб розуміти велич цього титана. Поза Королем Данилом Галицьким, Митрополит Андрей є другим велетом, більше нема. Ми багато говоримо про нього як про Митрополита, як про духовного лідера. Але, насправді, він був величним у всіх своїх діяннях. Він був політиком, депутатом, меценатом, великим громадським діячем. Він мав дар передбачення. Будучи на престолі в часи лихоліть, в період австрійської, російської, польської, радянської, німецької окупацій, він думав про Україну і готував кадри. Я не знаю, чи була би такою потужною визвольна боротьба, якщо б не Митрополит Андрей Шептицький, який надихав молодих людей. Я взагалі ставлю запитання: «А чи була би Україна незалежною державою, якщо би Митрополит Андрей Шептицький по всьому світу не висилав священиків Української Греко-Католицької Церкви, які тримали український дух в часи радянської окупації тут, в нас, в Україні. І коли Україна отримала незалежність, багато тих отців приїхало в Україну і скріпило нашу незалежність, тому що корабель нашої держави у 90-ті роки був досить кволим. Але власне Церква і діяльність Митрополита Андрея ще в минулому столітті уможливили, що наша держава відбулася.

Інше питання – якою є наша держава, і чому вона є такою, якою є. Ті, хто старші і пам’ятають 90-ті роки, можуть порівняти, наприклад, Україну і Польщу. Поляки тоді жили набагато бідніше, ніж ми. Вони приїжджали до Львова, купляли нашу продукцію в магазинах, там у себе її перепродували і на цьому заробляли непогані гроші. Ми на них дивилися згори. Але поляки мали мудрість, і до влади прийшла партія «Солідарність». Професор Бальцерович дуже активно впроваджував децентралізацію – віддати владу людям. Польща крок за кроком отримала успіх і сьогодні є дуже потужною. Сьогодні, якщо ми порівняємо Україну і Польщу, то це буде не на нашу користь. А чому? Тому що українська влада в 90-х роках почала з іншої тактики – ми почали займатися в державі приватизацією, і всі великі потужні підприємства, які були власністю українського народу, у швидкому часі перетворилися у власність олігархів, які взяли державний контроль над економікою в нашій державі і, відповідно, над медіа, над політикою. І це триває, на превеликий жаль, до сьогоднішнього дня.

Революція Гідності дала імпульс. Важко придумати щось нове, треба дивитися нам на історію, брати хороші приклади, враховуючи реалії нашого часу.

Я маю велику честь працювати міським головою Львова. Я народився у Львові. І я дякую громаді за те, що маю таку велику довіру. Я пригадую, коли я почав працювати у 2006 році, було дуже багато скептиків, багато проблем. Все це увійшло у минуле. Ми хочемо, щоб було краще завтра. Для мене це дуже важливо, тому що я не бачу успіху для нашого міста без поєднання людини, природи, економіки. Це має бути все єдиним цілим»,— розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

За матеріалами: city-adm.lviv.ua