«Ці роздуми народилися від зустрічі з Богом» – владика Венедикт (Алексійчук) про свою нову книгу

скачанные файлыУ вівторок, 21 квітня, у Львові відбулася презентація нової книги єпископа-помічника Львівської архиєпархії УГКЦ Венедикта (Алексійчука) «Роздуми до літургійних читань Євангелія». Це п’ята книга владики Венедикта, однак вона відрізняється від усіх його попередніх праць. «Роздуми до літургійних читань Євангелія» написані у формі коротких дописів.

За словами віце-ректора УКУ о. Василя Рудейка, у книзі викладено розуміння Святого Письма, а не наукове пояснення.

«Ця книга не є науковими дослідженнями до Святого Письма. Вона не написана систематично, з поясненнями термінів. Це нотатки віруючого серця, натхненні і зроджені щоденним читанням Святого Письма. Це те, що повинен робити кожен християнин – читати Біблію, пропускати її крізь себе. Справжній християнин має вловити відблиски Слова Божого, яке до нас говорить, у своєму серці. Владиці, на мою думку, це вдалося», – розповів о. Василь і додав, що книга є цінною через те, що написана словами, які може говорити кожен християнин.

«Це не довгі розважання у стилі Іоана Золотоустого чи апостола Павла. Це короткі послання для цього світу, якими владика хоче поділитися. Це йому вдається. Порівнюючи їх (роздуми, – ред.) з іконою, я б сказав, що це не деталізовані малюнки вправного іконописця. Радше це великі мазки духовного досвіду, якими хочеться вже поділитися з людиною і світом», – додав отець Василь.

Сам автор книги владика Венедикт наголосив під час презентації, що «Роздуми…» – «Це цілковито суб’єктивна версія власних досвідів і переконань. Часто вони дуже по-простацьки виглядають. Деколи Бог клав мені на серце щось глибше. Але я пробував ділитися».

«Я дуже часто підкреслюю, що фундаментальне у нашому житті – це зустріч. Сучасний світ соціальних мереж, Інтернету, мобільного зв’язку відібрав у нас нагоду зустрічатися. Ми контактуємо, але дуже мало зустрічаємось. Тому для мене ці роздуми народилися від зустрічі з Богом. Стараюся все більше жити вірою. Я цілковито переконаний, що Бог, який промовляв, до кожного завжди промовляє. Тільки треба просто Його слухати» – переконаний єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ.

Венедикт-BIGЗа словами владики, це видання має стати певним поштовхом для заохочення до читання Біблії. Єпископ також розповів, що готує уже другу книгу, де буде розважання того, що ми чуємо, тобто читань апостолів, які є щодня на Божественній літургії..

Як зазначив під час презентації директор видавництва «Свічадо» Богдан Трояновський, вихід такої книжки є справжнім святом для видавництва.

«Коли ми почали видавати духовну літературу 25 років тому, то зіткнулися з відсутністю авторів. Ми пробували розв’язати цю проблему, видаючи західних авторів. Але у цих книг є один великий мінус – вони до кінця не враховують української ментальності. Тому дуже тішимось, коли з’являються наші автори, такі як владика Венедикт, – які мають талант до писання і гарну здорову духовність», – розповів Богдан Трояновський.

За матеріалами: zikgalinfo


Повна версія презентації тут