Цього року День Львова буде присвячений митрополиту Андрею Шептицькому

ukbase_2_108300834_25079У неділю, 3 травня, у Львові мешканці та гості відзначатимуть День міста, а оскільки цього року виповнюється 150 років від дня народження митрополита Андрея Шептицького, прийнято рішення відзначити 759-річчя Львова як День міста Шептицького.

Вже традиційно напередодні Дня міста, 1 травня, у Ратуші відбудеться урочиста сесія Львівської міської ради, під час якої будуть оголошені імена переможців у щорічних номінаціях «Шляхетна львівська родина», «Львів’янин року» та «Почесний громадянин міста». А 3 травня жителів та гостей міста запрошують на екуменічний молебень на площі Ринок, який розпочнеться о 14.30 год.

«Як і кожного року, до Дня міста буде організована урочиста сесія, яка відбудеться 1 травня о 12.00 годині. На неї будуть запрошені почесні львів’яни, люди, які цього року були удостоєні відзнак від громади міста. Другою складовою офіційних заходів буде вже традиційний екуменічний молебень. Цей рік є особливим, адже цього року святкуємо 150-ліття від дня народження митрополита Андрея Шептицького. Також цього року бачимо, що активізувався процес діалогу між православними церквами і тому ця молитва буде особлива, адже маємо декілька духовних прив’язок. Сам молебень розпочнеться о 14.30 год. на площі Ринок, в ньому візьмуть участь представники усіх духовних конфесій», – розповів Євген Бойко, начальник управління внутрішньої політики ЛМР.

«Живемо в часи, коли те, що здавалось нам звичним ще два-три роки назад, сьогодні вимагає зовсім іншого підходу. Саме з такої позиції ми підійшли до відзначення Дня міста. Єдиним чинником, який може збалансувати свято і війну, радість і трагедію, кризу і надію, єдиним чинником, який може об’єднати людей є ювілей митрополита Андрея Шептицького, і власне тому День міста присвячений митрополиту й носить назву День міста Шептицького. Якраз навколо цього духовного, інтелектуального стержня і закручені усі ці події, які будуть в місті третього травня»- зазначила Ірина Магдиш, начальник управління культури ЛМР.

Найцікавішою подією п. Ірина Магдиш ввавжає відкриття «номера телефону» митрополита Андрея, завдяки якому з третього травня абоненти «Київстар» зможуть, подзвонити за безкоштовним номером 2907, який, до речі, є датою народження митрополита та щодня почути нову, цікаву і дуже актуальну думку Андрея Шептицького на різні теми, починаючи від думок про жінок, родину, відвагу, тощо. Тему можна буде обрати самостійно.

Центром святкування Дня міста Шептицького стане Парк культури та відпочинку ім. Б.Хмельницького, де відбудеться квест «Родина Шептицького», ярмарок, дитяча театральна вистава від вихованців Міського палацу культури ім. Гната Хоткевича та великий концертний проект «Відчинилося життя» – єдиний в Європі проект співпраці незрячих виконавців з симфонічним оркестром.

«Парк на один день наповниться ідеями митрополита Шептицького. На арці будуть розміщені банери з цікавими фактами з його біографії, діти зможуть взяти участь у квесті «Родина Шептицького», а на сцені відбудеться концерт «Open life»», – розповіла Христина Пархуць, проектний менеджер Парку культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького.

Різноманітні акції відбудуться і в різних районах Львова. Зокрема, у Франківському районі на вул. Симоненка, 10, відбудеться відкриття «Площі 12 вальсів», де під акомпанемент камерного оркестру «Collegium Musicum» танцювальна студія «Dancing City» запрошуватиме до танцю просто неба, а в Рясному на стадіоні школи №92 відбудеться виступ духового оркестру «Сурми Галичини».

Також в рамках відзначення Дня міста, 29 квітня о 19.00 год у Львівському будинку органної та камерної музики відбудеться унікальна музична подія «Чотири клавесини», під час якої Львів на один день стане клавесинною столицею України.

За матеріалами: city-adm.lviv.ua