Цього року в ПЦУ дозволили святкувати Різдво за новим стилем – 25 грудня

Священний Синод Православної церкви України дозволив звершувати Різдвяні богослужіння за Новоюліанським календарем – 25 грудня 2022 року. Однак таке рішення розглядається як виняток – його прийматимуть на розсуд настоятеля і громади.

Повідомлення про це з’явилось на офіційній сторінці ПЦУ у фейсбуці.

«Там, де для цього існують пастирські обставини та засвідчується бажання вірних, як виключення дозволити за рішенням настоятеля та громади 25 грудня 2022 р. звершити богослужіння за чином свята Різдва Христового з подальшим поданням через єпархіальні управління до Київської Митрополії письмової інформації про число учасників такого богослужіння. У разі звершення такого богослужіння його учасники в цей день звільняються від обмежень посту», – йдеться у рішенні Синоду.

Зазначається, що таке рішення прийнято з огляду на «численні запити та дискусію, яка протягом багатьох років точиться в Церкві та в суспільстві».

Додатковою причиною стали обставини війни та можливе загострення у публічному просторі календарних суперечок. Також Священний Синод ПЦУ вивчатиме «реальну церковну потребу в здійсненні у близькому часі календарних змін».