«ЦВІТ». Завтра пам’ять Тараса Шевченка вшанують співочою дією на його поезію

До Дня пам’яті Тараса Шевченка Театральний Центр «Слово і голос» запрошує на унікальну співочу дію «ЦВІТ».
 
«ЦВІТ» – це поезія Тараса Шевченка голосом народної пісні та сучасних українських композиторів Богдани Фроляк, Валентина Сільвестрова.
 
Творитимуть дійство:
• актриса-співачка Наталія Половинка, Лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, Заслужена артистка України
• композитор Богдана Фроляк, Лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка
• Хор Cantus, художній керівник та диригент – Еміл Сокач, Народний артист України
 
Автор ідеї проєкту, музичний режисер – Наталія Половинка
Режисер – Валерій Більченко
Художник зі світла – Богдан Дворник
 
• Наталія Половинка:
«Шевченко зібрав своєю поезією українську мову, що текла у пісні. І найтонше виспівала його поезію – народна пісня. Це взаємне переливання любові: пісня – поезія – пісня, промовляє наш персональний, кожного зв’язок із цією землею, з краєм – із Богом».
 
• Богдана Фроляк:
«Поезія Шевченка відкривається не відразу, як і біблійні тексти. Треба багато думати, вдаватись до пояснень, але коли читаєш їх, опановує якесь неймовірне відчуття особливого стану тиші-музики-благодаті-спокою-світла».
 
• Валентин Сільвестров:
«В історії це унікальний випадок, коли поет став символом не лише боротьби за незалежність, але й символом України. Через слово. У нього навіть є рядок “І на сторожі поставлю слово”. У Шевченка ставлення до слова біблійне, його творчість взагалі тісно пов’язана з Біблією… Сталося так, що його поетичне слово не стало просто літературним, хоча, здавалося, були для цього усі передумови. Це ніби псалми, він псалмоспівець. Він не поет у літературному розумінні. Він – інший. Він не прагнув римувальної краси, у нього було цілком інше завдання».
 
Подія відбудеться 10 березня 2023 року у Гарнізонному храмі ав. апп. Петра і Павла (м. Львів, вул. Театральна, 11)
Початок о 19:30
Дія триває без антракту 1 годину 20 хв
 
Вхід вільний
«ЦВІТ» – благодійний проєкт зі збором коштів для ЗСУ
 
 
Про виконавців:
– Наталія Половинка – українська співачка, актриса театру і кіно, режисер, педагог. Художній керівник Театрального центру «Слово і голос», м. Львів. Лауреат міжнародних театральних фестивалів, Лауреат Премії СТДУ ім. Віри Левицької, та Премії «Родовід», Приз ММКФ «Срібний Георгій» – «За кращу жіночу роль», Лауреат Премії мера Львова «Кращий діяч культури»,
Лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, Заслужена артистка України.
 
– Богдана Фроляк – композитор, автор численних творів камерної, симфонічної та хорової музики. Доцент кафедри композиції у Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка. Стипендіат Фундації шанувальників Варшавської Осені та Ernst von Siemens Musikstiftung Стипендії (2001), Gaude Polonia від Польського Міністра Культури (2004). Є постійним учасником Міжнародних Фестивалів сучасної музики в Україні та за кордоном. Лауреатка Національної премії України імені Тараса Шевченка.
 
– Академічний камерний хор «Cantus»
Художній керівник і диригент – Еміл Сокач, Народний артист України. Заснований у м. Ужгород. Академічний камерний хор «Cantus» – лауреат міжнародних конкурсів та учасник хорових фестивалів в Угорщині, Австрії, Німеччині, Великобританії, Швейцарії, Італії, Франції та ін. В репертуарі хору – українські народні пісні, колядки та щедрівки, духовна музика українських композиторів, світова класична музика від епохи Ренесансу до сучасності, спіричуелси та джазові композиції.