«Ця книга – про велику любов»: у Львові презентували видання про історію військового капеланства

19 листопада у львівському Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла презентували книгу «З янголом у пікселі. Історія військового капеланства у Львівській архиєпархії УГКЦ». Це збірка інтерв’ю, що охоплює розвиток львівського військового капеланства від 90-х років ХХ століття до сьогодення.

Про це інформує kapelanstvo.info.

«Ця книга є свідченням історії нашого народу. Її цінність у тому, що вона відображена у особистих розмовах та яскравих світлинах. Адже через прекрасні інтерв’ю та рідкісні світлини ми заглиблюємось в історію нашої Церкви», – наголосив Митрополит Ігор під час вітального слова.

Автор ідеї книги – отець Тарас Михальчук, голова Місії «Центр військового капеланства Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ» та настоятель Гарнізонного храму. Упорядкувала видання Юліана Лавриш, а друком воно вийшло у видавництві «Артос» Фундації «Андрей» за сприяння директора Фундації Михайла Перуна. У книгу увійшло 11 інтерв’ю з капеланами, військовими та рідними полеглих Героїв. Співавтори книги також взяли участь у презентації, зокрема, Митрополит Львівський УГКЦ Ігор, інші єпископи й священники, що вже близько 30-ти років опікуються українськими військовими.

«Для нас, капеланів Львівської Архиєпархії, ця книга стала ковтком свіжого повітря. Ми підсумували те, що відбулося у нашій історії. Маємо надію, що ця книга допоможе нам розвиватися далі. Ця книга – свідчення Божого промислу. Господь зробив все для того, щоб ми, священники, ще на зорі Незалежності змогли вкладати ці духовні цеглини у розвиток капеланства», – зазначив отець Тарас Михальчук.

Директор департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради Євген Бойко зазначив: «Ця книга – про велику любов. І вже в той день, коли вона вийшла з друку, вона є історичним надбанням і великою історією для нашого міста. Недаремно ця книга починається словами Святого Письма, що немає більшої любові, як хто життя своє готовий віддати за друзів своїх. Сьогодні, представляючи цю книгу, ще раз гордо можна сказати, що це про Львів. Це про криницю, яка стала джерелом для військових, для волонтерів, для родичів і для всіх тих, хто кожного дня наповнює цей храм добром, ласкою і молитвою. Від імені міського голови я хочу подякувати всім, хто доклався до того, щоб ця праця появилася на світ. Хай ця праця справді сьогодні буде національним надбанням нашої держави і нашої великої історії Львова».

«Книга «З янголом у пікселі» – це книга про шлях військового капеланства. Військове капеланство розпочалося не від періоду Незалежності України. Ми також мали чимало духовних провідників і до Другої світової війни. Тут, в текстах інтерв’ю, кожен із нас засвідчив свій шлях, свої кроки. Це свідчення для всіх, що Українська Греко-Католицька Церква має свій шлях капеланства», – наголосив владика Степан (Сус), який багато років був настоятелем Гарнізонного храму й військовим капеланом у Львові.

На думку упорядниці видання, кандидатки наук із соціальних комунікацій, доцентки кафедри нових медій Юліани Лавриш, презентована книга є коротким нарисом історії розвитку військового капеланства у Львівській Архиєпархії УГКЦ, починаючи з початку 2000-их і до сьогодні. Адже, майже тридцять років тому, ніхто не підозрював, що Україна перебуватиме у стані жорстокої війни з північним сусідом, а інституція військового капеланства буде настільки важливою. Ця книга також є спогадом-реквіємом за всіма загиблими Захисниками і Захисницями, адже робота над виданням розпочалася наприкінці 2022 року, першого року повномасштабної війни Росії з Україною. Книга писалася під звуки повітряної тривоги та у вирі пережиттів через обстріли українських міст і сіл. Водночас, не зважаючи на біль, сльози і смуток, представлена праця символізує розвиток військового капеланства, адже за свідченнями співрозмовників наші капелани впевнено сьогодні можуть ділитися досвідом з духівниками різних країн світу.

Завершилася презентація книги мистецькою програмою на підтримку Збройних сил України у виконанні Академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії.