«Ця земля волає про святість і про мир»: тривають реколекції священників Львівської Архідієцезії РКЦ

У Вищій Духовні Семінарії св. Йосифа РКЦ у Брюховичах тривають реколекції для священників. Духовні вправи, що зібрали понад 40 священнослужителів, веде о. Пьотр Парадовскі OFMConv з Польщі.  Про це інформує Львівська Архідієцезія РКЦ.

Розпочалися реколекції 13 лютого зі зустрічі та балагословення Митрополита Львівського Мечислава Мокшицького. Відтак священнослужителі провели кілька днів у молитві та роздумах.

Отець-реколекціоніст розповів, що вагався над рішенням їхати до України у такий непростий час, проте все ж вирішив не втратити нагоди зустрітися із львівським священством.

«Я вже не вперше у Львові. Приїздив сюди ще семінаристом, потім дияконом. Свого часу мав також благодать готувати архідієцезію до процесії св. Якова, а ось тепер мене запросили провести духовні вправи для священників Львівської Архідієцезії», – зазначив о. Пьотр. «Зізнаюся, що я мав певні застереження, коли отримав запрошення провести духовні вправи в Україні. Я просив про молитву багатьох знайомих і вони омолюють ці реколекції, бо теж розуміють, що певні ризики є. Це помітно і у місті, і це кидається в очі одразу після перетину кордону. Але все ж я почуваюся тут, як у себе».

Тема цьогорічних реколекцій – покликання до святості у священстві. Реколектант разом зі священниками роздумують над тим, що мають священники робити, аби бути гідними свідками Ісуса Христа в ХХІ столітті.

«Священники належать до найскладнішої категорії слухачів, адже усі ці теми їм добре відомі зсередини і треба мати достатньо смирення, щоби прийняти те, що вони і так знають, але що може десь затерлося чи призабулося», – зауважив о. Пьотр Парадовскі. «Львівська Архідієцезія – це земля святих – св. Йосифа Більчевського, бл. Якова Стрепи, св. Зиґмунта Гораздовського, Слуги Божого Венантія Катажиньца, тож про що ще тут говорити, як не про святість. Ця земля волає про святість і про мир».

У реколекціях бере участь священство Львівської Архідієцезії, а також один священник із Луцької дієцезії, вікарій катедрального собору Святих Апостолів Петра і Павла у м. Луцьку о. Роман Власюк, який поділився своїми враженнями від участі в реколекціях:

«Реколекції – це завжди відкриття себе заново. Як сказав отець-реколекціоніст, це теж час, який ми віддаємо виключно Богові і даємо Йому нагоду промовляти до нас, адже у щоденному житті ми займаємо час планами, сподіваннями, переживаннями, особливо підчас війни. Бог є поруч, Він завжди близько і це нам треба до Нього повертатися».

Цьогорічні духовні вправи для священників тривають до 16 лютого.