«Тиша любові і краси»: у Львові презентують виставку ікон на склі

У Львівському музеї історії релігії відкривають виставку ікон на склі львівської художниці Наталії Хацко. У виставці «Тиша любові і краси» зібрані роботи, що поднують релігійні й казкові сюжети.

Як розповіла «Духовній величі Львова» науковиця Львівського музею історії релігії (ЛМІР) Олена Малюга, ікони, які презентуватимуть на виставці, виконані в традиційній техніці розпису на склі олійними фарбами. Для створення ефекту об’єму малярка додала зі зовнішньої сторони спеціальні контури для малювання на склі. В орнаментах та колористиці ікон присутні народні мотиви.

«Основна ідея, яка проходить практично через усі роботи Наталії Хацко, – за допомогою творів показати людям красу і велич Божої любові і милосердя. Крізь тоненьке скло на глядача споглядає Мати Божа з Ісусом. Це інтерпретований погляд художниці на сакральну тематику, на очікування якогось дива, радості, миру та надії на перемогу», – зазначила Олена Малюга.

На виставці представлять роботи «Політ на білому коні», «У мареві літа», «Довга дорога», «Світанок в Україні» та інші – це праці, у яких казкові сюжети поєднуються із релігійними та передають ліричний настрій художниці, зазначають у Музеї.

Відкриття виставки «Тиша любові і краси» відбудеться у середу, 21 травня, у Львівському музеї історії релігії (м. Львів, пл. Музейна, 1) о 16:00.

Наталія Хацко

Наталія Хацко навчалася на відділі художнього розпису у коледжі декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша та на відділі художнього скла Львівської національної академії мистецтв. Зараз працює вчителькою образотворчого мистецтва у львівській СЗШ № 62. Її роботи входять до приватних колекцій в Україні та за її межами.

Також читайте: Андрій Майовець: «Той, хто пише ікони, має дослухатися до храму»

Орест Малиць: «Коли я був школярем, то боявся в цей музей ходити»

Прихований скарб Сходу у серці Львова: буддійська колекція Івана Гречка