Тиждень молитов за єдність християн: стан православно-католицького діалогу

papa francusk i varfolomiyПоточний стан православно-католицького діалогу представив в “L’Osservatore Romano” 20 січня 2015 р. підсекретар Папської ради сприяння християнській єдності. Стаття з’явилася у зв’язку з Тижнем молитов за єдність християн.

О. Андреа Пальміері нагадав, що у вересні 2014 р. вперше за майже чотири роки зібралося пленарне засідання Міжнародної спільної комісії з теологічного діалогу двох Церков. У ньому взяли участь представники всіх православних Церков, за винятком Болгарської. Це сталося в Йорданії, країні, що приймає сотні тисяч біженців з Іраку і Сирії. На жаль, там не був оголошений вже підготовлений документ про синодальність і примат в Церкві, бо православна сторона представила зауваження. Текст був відправлений координаційному комітету, який збереться в цьому році. Тоді також буде визначена дата наступної пленарної сесії комісії. Крім того на 2016 р. заплановане скликання Всеправаславного Собору.

“Допомогою у подоланні труднощів, що виникають в теологічному діалозі, є поглиблення діалогу любові”, – підкреслив співробітник ватиканської дикастерії. Хорошим прикладом є три минулорічні зустрічі Папи з Патріархом Константинопольським. Перша з них відбулася в Єрусалимі під час паломництва Франциска на Святу Землю, друга – у Ватикані з приводу молитви за мир у присутності президентів Ізраїлю та Палестинської автономії, а третя мала місце у Стамбулі під час візиту Понтифіка до Туреччини.

За метріалами: Кіріос