У архівах знайдено унікальні вітальні листівки від монахів-студитів до Митрополита Андрея

Передвоєнні монахи-студити відправляли листівки Митрополиту Андрею з нагоди свята Воскресіння Христового, Різдва та інших важливих подій. Чимало з них намальовані вручну і є цікавими  епістолярними і мистецькими документами тих часів, які допомагають краще зрозуміти, яким було життя монахів студитів до Другої світової.

Стараннями Постуляційного центру монастирів Студійського уставу у Львові на підставі  архівних фондів Національного Державного Архіву України була опрацьована ціла низка вітальних листівок і за цими матеріалами підгована книга-каталог.

Як розповів Синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ єрм. Юстин (Бойко) праця над збиранням цих матеріалів тривала упродовж року, ще рік знадобився для відчитування цих листівок і їх детальне катологування. Мову і правопис  збережено оригінальними:  

“Наразі це ще робоча версія перед друком. Це усі привітання Митрополиту Андрею від передвоєнних монахів-студитів. Ці документи дають нам зрозуміти, якими чисельними були передвоєнні монастирі і який там був рух. Окремою сторінкою записалися діти сироти, яких студити провадили. Якби хтось із друкарів хотів допомогти видати кольорове видання, то ми були б дуже вдячні”.

Серед презентованих у книзі документів: привітання з нагоди іменин Митрополита Андрея,  з нагоди свята Воскресіння Христового,  Різдва,  річниці інтронізації,престольного свята.

Як видно із представлених документів, листівки від передвоєнних монахів-студитів надходили з дуже багатьох “монастирських точок на карті”. Наприклад, Свято-Успенської Унівської Лаври, Свято-Іванівської Лаври,  монастиря св. свящмч. Йосафата (“Студіон”), Св-Йоано -Крестителевої Лаври ( з 1924 року -монастиря св. Йоана Хрестителя), студитської Лаври св. Йосифа Обручника  (Боснія), з монастиря  св. пророка Іллі , обителі  св.Йоана Хрестителя (Дора), скита св. Андрея Первозванного  (Лужки) та інших .

За посиланням можете завантажити пдф-файл з катологізованими і відчитаними листівками.ПРИВІТАННЯ-МИТРОПОЛИТУ-АНДРЕЮ-ВЕРСТКА

Усі матеріали надано єрм. Юстином Бойком