У Бірках освятили наріжний камінь монастиря Контемплятивних Сестер Редемптористок

Сьогодні, 5 грудня 2021 року, Митрополит Львівський УГКЦ Високопреосвященний Владика Ігор звершив освячення наріжного каменя майбутнього храму і монастиря Благовіщення Контемплятивних Сестер Редемптористок. Це буде монастир споглядального типу, де монахині мають перебувати весь час у праці та молитві, не виходячи за його мури. Це один з єдиних затворницьких монастирів в Українській Греко-Католицькій Церкві. На цьому наголосив Владика Ігор:

“Ми молилися сьогодні, щоб Господь Бог благословив усіх, хто будуть брати участь у цій будові. Я думаю, що це виняткове місце, де постане цей монастир, адже у нашій Церкві більше немає Сестер Контемплятивних, окрім цього Згромадження. Має бути так,щоб вони увійшли в монастир і з нього не виходили.  Цього не треба боятися. Територія тут велика, є де пройтися. Нехай, Господь благословить вас, сестри”.

Також з визначною подією Сестер Редемптористок Контемплятивних привітав протоігумен Отців Редемптористів о. Андрій Рак, а також  Синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії єрм. Юстин (Бойко). 

Настоятелька Згромадження Сестер Редемптористок с. Марія (Слєпченко) розповіла дивовижну історію наріжного каменю, який привезли аж із Італії.

“Коли ми були на беатифікації нашої засновниці Марії Челести Кростарози в 2016 році, у Італії  у тому монастирі. І ми попросили тамтешніх сестер, щоб вони знайшли нам якийсь камінь, бо це дуже давній монастир, здається. 16 століття. І сестри виколупали його,здається, з якогось муру і прикотили його нам. І ми його привезли з Італії і він чекав на цей момент. Він виглядав звичайним, сіреньким. Його відшліфували і виявилася його внутрішня краса. Це нас наштовхнуло на думку, що те, що здається, на перший погляд, таким сіреньким і непримітним, може містити внутрішню красу. Потрібно просто пройти шліфування”,

Привітати монахинь із визначною подією завітали також Сестри Редемптористки (Місійні), зокрема Провінційна настоятелька с. Теодора (Шулак), а також всі небайдужі. Супроводжували освячення каменя своїм співом учасники хору “Аксіос”.

Додамо, що  в УГКЦ Згромадження Сестер Редемптористок Контемплятивних діє вже упродовж 5-ти років. Монахині тимчасово проживають у Львові. Однак це помешкання недостатньо пристосоване для споглядального способу життя, адже розташоване у місті, неподалік дороги, тому постійно чути шум машин та урбанізму.