У Брюховичах відбудеться ІІ З’їзд християнських музикантів

музиканти2017Найпопулярніші християнські гурти зберуться 26-28 2017 року серпня в Брюховичах на ІІ З’їзд музикантів в рамках Музичного Курсу від Ceciliarec та Патріаршої Комісії у справах молоді УГКЦ.

Це вже другий з’їзд у рамках Музичного курсу від Ceciliarec та Патріаршої Комісії у справах молоді УГКЦ. Він є своєрідним підсумком навчального курсу, в якому брали участь дев’ять християнських музичних гуртів. Та на зустріч запрошують усіх музикантів, які грають при Церкві, при парафіях, які вважають себе християнами і прагнуть творити музику з релігійними текстами.

“Перший з’їзд мав більше технічне спрямування, різні майстер-класи, а цей, що відбудеться 26-28 серпня, буде націлений на духовність. Ми говоритимемо про те, як можна служити Церкві музикою, її призначення, як вона може допомогти чи зашкодити, як молитися музикою. Для цього запросили відомого гостя з Познані (Польща) — Леопольда Твардовського. Він проводить такі майстер-класи в себе на батьківщині. Концепція цього З’їзду полягає у тому, щоб сформувати гроно християнських музикантів, які готові служити своїм талантом Церкві. Щоб творити нову християнську, музичну культуру в Україні. Тож ми говоритиме про майбутні події, концерти, фестивалі. В межах зустрічі також проведемо підсумковий концерт. Детальніше про захід можна дізнатися тут:  ІІ З’їзд музикантів— розповіла організатор заходу, вокалістка християнського гурту “Кана” Христина Підлісецька. 

Надалі передбачають схожі проекти, тож інші гурти теж матимуть нагоду пройти таке навчання. Хоча музиканти, які відчувають у собі потенціал для плідної роботи можуть вже звертатися безпосередньо до студії Ceciliarec, яка має розроблений спеціальний курс і методику для роботи з християнськими гуртами.

Важливо, що нині якісна християнська музика затребувана, особливо серед молоді, яка практично живе з навушниками у вухах.

“Про попит на християнську музику можу сказати з досвіду нашого гурту “Кана”. Коли ми дванадцять років тому починали свою діяльність, то були перші й на той час єдині, тому мусили самотужки творили музичні майданчики, фестивалі, де могли демонструвати нашу творчість. Зараз люди мають доступ до різних подій у Католицькій Церкві. Та й минулоріч, хто був на зустрічі з Папою Франциском у рамках Світових днів молоді, бачили, що всі події, пов’язані з молоддю, базувалися на музиці такого характеру, як ми творимо. також багато парафій проводить різні зустрічі з молоддю і це теж відбувається з музикою. Зараз музика щораз більше потрібна. Тому наше завдання — заповнити цю нішу якісною музикою. І перспективи розвитку в нас є”, — додала Христина.

Християнські гурти мають широке поле для розвитку й за кордоном. Як свідчить досвід гурту “Кана”, чимало шанувальників українських музикантів є в Польщі, Болгарії, Грузії, Білорусі та інших країнах. І головне, що там готові підтримувати наші гурти.

“Знаю, що жодна музика мене так не торкає, як та, коли я співала в храмі до Бога. Ця музика в моєму житті зробила дуже багато. І те, що я можу проспівати до Бога, про Бога, поділитися своїми відчуттями — для мене дуже важливо. А щодо вподобань різних стилів, то не так важливо, чи це рок, чи поп, головне — зміст, а слухачі завжди будуть”, — завершила розмову співачка.

Підготувала Наталія ПАВЛИШИН

Джерело: ДивенСвіт