У Брюховичах завтра урочисто вшановують ікону Почаївської Богородиці

3286_1_2У середу, 5 серпня, християни вшановують чудотворну ікону Почаївської Богородиці, а через неї прославляють і саму Пресвяту Діву Марію. Почаївська Ікона, одна з найшанованіших Православною Церквою та шанується також Римо-Католицькою і Греко-Католицькою Церквами.

У Львові цю чудотворну ікону особливо почитають у парафії Введення в храм Пресвятої Богородиці (смт. Брюховичі, вул. Курортна, 6). Тут знаходиться список Почаївської ікони. Завтра о 10.00 год. розпочнеться урочиста Літургія, опісля водосвятний молебень та благословення мирян іконою.

Ікона написана з благословення почаївських монахів. Виконав її художник, майстер-різьбяр, який жив неподалік Почаївської Лаври. Святиня написана на дереві і зображує Божу Матір у короні на руках з Ісусом Христом. Промені на зображені – позолочені та посріблені.

19Започаткував пошанування цієї ікони у Брюховицькому храмі митр. прот. Іван Маронюк. Він замовив ікону у почаївських майстрів, однак уже не дочекався її появи у церкві, бо помер. Продовжив справу о. Ярослав Ощудляк і у липні 1981 року поїхав до Почаївського монастиря та привіз ікону до парафії Введення в храм Пресвятої Богородиці.

«Ікона потрапила до нас особливим шляхом. Коли їхав до Почаєва, не знав у якого майстра шукати ту ікону, бо о. Іван не встиг розповісти у кого саме її замовив. Тож я не мав ні прізвища, ні адреси. Однак, коли звернувся до почаївських монахів, вони мені назвали кількох людей. І вже у першому домі я знайшов нашу ікону. Віз її у таксі, бо це був час атеїстичної влади тож перевозити автобусом було небезпечно. Я й так постійно переживав чи нас не зупинять й не почнуть розпитувати звідки її отримав, хто майстер. Однак, цього не сталося і ми благополучно дісталися до парафії. Я вбачаю в цьому заступництво Боже» – пригадує о. Ярослав Ощудляк, настоятель храму.

«Тоді до Почаєва не можна було так легко дістатися як сьогодні, коли є безліч туристичних поїздок та паломництв. Адже, як я вже казав, панувала атеїстична влада.  А оскільки у Брюховичах дуже мальовничо і це зовсім неподалік Львова, ті, хто не могли дістатися до Почаєва, отримали нагоду прийти і помолитися перед іконою тут. Так щороку, 5 серпня, уже впродовж 34 років, урочисто вшановуємо Почаївську ікону Богородиці у нашому храмі» – розповідає о. Ярослав.

_DSC9960Духівники запрошують усіх долучитися до вшанування цієї чудотворної ікони, щоб спільною молитвою просити у Матері Божої заступництва перед Богом для нашого народу.