У Будинку офіцерів пройшов вечір пам’яті отця-капелана Андрія Дуди (ФОТО)

12 вересня, отець Андрій відзначав би свій 45 день народження, проте його життя раптово обірвалося у квітні 2020. Для того, щоб вшанувати пам’ять відомого капелана у львівському Будинку офіцерів організували виставку фотографій, які зробив о. Андрій у різні роки свого життя. Переглянути їх зібралося чимало людей: друзі, волонтери, військовослужбовці та представники духовенства.

Розпочався вечір пам’яті із виступу хорової капели «Дударик», до якої належав о. Андрій. Далі слово надали батьку, який також є священиком Княжого Храму святого Миколая – отцю Ярославу Дуді. Він подякував присутнім та зазначив, що навіть після смерті його син зміг зібрати усіх своїх друзів разом. «Сьогодні ми згадуємо мого сина як священика Церкви, як волонтера та як людину, яка щиро вболівала за Україну.

Адже коли треба було допомагати він став один із перших, хто вирушив на Майдан, а потім на Схід». Окремо, отець Ярослав згадав про картинку, яка також є представлена на виставці. На ній зображено 31-го полеглого військовослужбовця, а по центру знаходиться постать отця Андрія. Картина намальована з благословення Митрополита ПЦУ Епіфанія, який сам запропонував художнику зобразити на полотні капелана.

Під час заходу своїми спогадами ділилися військовослужбовці 80 бригади, де отець був штатним капеланом, волонтери, священнослужителі. Також сюди прибули офіцери з Литви, з якими колись співпрацював отець. Під час кожного виступу присутні витирали сльози та уважно вслухалися в кожну з історій. Особливо гучно усі  аплодували, коли на екрані з’явилися архівні записи з отцем Андрієм. На них він декламує свої вірші, та немовби звертається до кожного з нас.

Трепетним та чуттєвим був виступ дружини о. Андрія – пані Ірини. Вона поділилася своїми спогадами про чоловіка, згадала декілька історій з життя та зазначила, що в його голові завжди було дуже багато ідей та планів. «Він постійно думав над тим, що нового зробити, аби підтримати військових. Він наче поспішав жити і творити, наче відчував, що його годинник швидко зупиниться».

Як розповів полковник Віталій Провозін – один з організаторів заходу, начальник 58 будинку офіцерів, на виставці представили близько 70 світлин. Всі вони зроблені отцем Андрієм у різні роки. Тут фото і з першої ротації у 2015 році, так і з останньої виставки, яка мала відбутися навесні 2019, але тоді її, на жаль, не встигли відкрити. Переглянути виставку всі охочі зможуть ще  впродовж місяця.

До вечора пам’яті долучився директор департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради Євген Бойко, який також поділився спогадами про отця Андрія: «Отець Андрій був не просто священиком, а Людиною з великим серцем та душею. Він завжди вмів підтримати, допомогти, таких світлих і добрих людей не так багато».

Після завершення заходу присутні ще довго та уважно вдивлялися в кожну із світлин, згадуючи таке коротке, але надзвичайно яскраве життя отця Андрія.

Підготувала Наталія Бельзецька