У червні відбудеться Всеукраїнська онлайн-проща медиків до Крехова за участі Владики Степана Суса

13 червня 2020 року, медиків запрошують на Всеукраїнську прощу до Крехова. Організовує подію Комісія у справах душпастирства охорони здоров’я УГКЦ. Через карантинні обмеження, у події закликають брати участь онлайн, але, за бажання, можна буде долучитися й особисто, із дотриманням усіх можливих засобів захисту. Архиєрейську Божественну Літургію очолить куріальний єпископ Києво-Галицького Верховного Архиєпископа із титулярним осідком Зиґріса Владика Степан Сус. Моління відбуватиметься на подвір’ї монастиря з дотриманням дистанції. До місця прощі, прочани діставатимуться на власних авто. Транслюватимуть прощу онлайн на Живому ТБ.

Через карантин, програма прощі буде короткою. У ній передбачені: Свята Літургія, благословення архієрея, слово архієрея звернене до медичних працівників і слово голови Комісії душпастирства охорони здоров,я. Будемо робити цю прощу дуже компактною, щоб якомога менше затримувати людей разом” – розповіла керівник Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я с. Севастіяна Карвацька

 Після основної програми прощі,  прочани зможуть у маленьких групах приватно прогулятися на прилеглій до монастиря території, провідати Хресну Дорогу, пройтися лісом до джерела, можуть попросити маленьку екскурсію.”Але важливо, щоб у такій групі було не більше 10-ти осіб”, – кажуть організатори.

  Усіх прочан, які захочуть вживу долучитися до духовної події, просять дуже уважно поставитися до свого здоров’я і за найменших симптомів хвороби: кашлю, температури, залишитися вдома. 

З огляду на світову пандемію, більшість медиків переконливо запрошують  долучатися до прощі у онлайн-форматі.

  “Ця проща є дуже потрібною медикам сьогодні, в непростих умовах пандемії”, – переконані у Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я. Адже медики – це ті, хто на передовій, і не лише під час боротьби з вірусом:

“Медики, упродовж цілого життя, працюючи у лікарнях, мають небезпеку заразитися будь-яким захворюванням. Вони завжди у великій небезпеці. На жаль, є і смерті медпрацівників від вірусу.   Ці прощі повинні показати, що наша Церква присутня у житті абсолютно всіх сфер суспільства, а особливо у медичній частині. 

 Духовна підтримка медичним працівникам – це як ковток джерельної води. Бо коли ми святкуємо Великдень, Різдво і інші свята, то медики часто не можуть залишитися вдома зі своєю родиною, посвяткувати.  Якщо їм телефонують, то необхідно виїхати на термінові оперативні втручання, мусять чергувати у лікарні, пильнувати хворих. Для пацієнтів не існує свят і не свят. Лікарня – це місце, де перебувають упродовж цілого року”, – розповіла с. Севастіяна.