У Чин Сестер Найсвятішого Ізбавителя склала монаші обіти с. Юлія (Костів)

10 серпня 2022 року Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський, відвідав храм блаженного Миколая (Чарнецького) у Львові (вул. Підголоско).

Тут у співслужінні Преосвященного владики Петра, єпископа-помічника Сокальсько-Жовківської єпархії, а також місцевого та запрошеного духовенства, зокрема ієромонахів Згромадження Найсвятішого Ізбавителя, Митрополит звершив Архиєрейську Божественну Літургію.

В часі Літургії монаші обіти у Чин Сестер Найсвятішого Ізбавителя (контемплятивних редемптористок) склала сестра Юлія (Костів).

Цю подію Архиєрей відзначив у проповіді, характеризуючи покликання як працю, до якої Господь закликає, зокрема, й у своїх притчах: «Ісус Христос любив промовляти притчами, тому взявся говорити про робітників, яких винайняв господар для праці у своєму винограднику. Він дуже виразно керував свою розмову до посідання Небесного Царства, для якого повинні трудитися усі люди, що живуть у світі». Подія у винограднику, яку описав Христос, обурювала книжників та фарисеїв, що вимагали собі особливої нагороди; натомість, Господь говорить про те, що кожен покликаний одержить своє особисте винагородження, яке залежить лише від щирого труду: «Господь навчав, що всі покликані до участі в Небесному Царстві, навіть погани, як вказував, швидше увійдуть у Небесне Царство, ніж вчені, старшина та фарисеї. Інше пояснення є таким, що Бог кличе до Небесного Царства людей різного віку, почавши з дитинства й до кінця життя!»

Звертаючись до сестри Юлії та всіх сестер-редемптористок, Митрополит зауважив, що контемплятивне, тобто закрите, обмежене простором монастиря, служіння є непростим, але дуже глибоким перед Господом. «Дорога сестро Юліє, ти вчинила перший крок, дуже рішучий і вповні невідомий для усіх нас. Ми не знаємо глибоких дум твого серця, намірів та напрямів.

Однак відомо, що Господь покликав тебе, постарайся не схибити Господньому покликанню, який полюбив тебе відвічною любов’ю!» – закликав Архиєрей, наголосивши: «Люби Господа свого більше, як любиш своє життя! Бог покликав тебе працювати, служити у свій виноградник, щоб винагородити за ревне й радісне служіння Йому!.. Хай по любові пізнає тебе Господь, старайся також про щиру любов до ближніх!»

Джерело: сайт Львівської Архиєпархії УГКЦ