У День Незалежності львів’яни молились за мир для України (Фото)

молитва5Традиційно у День Незалежності України, у Львові  молились за мир і щасливу долю для держави. Духовенство міста спільно відслужило Акафіст до Пресвятої Богородиці перед пам’ятником Тарасові Шевченку. Молитва прозвучала у виконанні Львівської державної академічної чоловічої хорової капели «Дударик». Нагадаємо, що такий захід відбувається у місті щорічно.

До спільної молитви також долучились керівництво міста і області, львів’яни і гості міста.

«Сьогодні вранці, ідучи до Ратуші, я зустрів двох колег і, знаючи, що саме сьогодні вони повинні бути за кордоном, –  був подивований їх побачити у Львові. Їхня відповідь мене здивувала, і я би не почув такої відповіді 4-5 років тому: це ж день Незалежності, не можна бути в іншому місті, ніж Львів, в іншій країні, ніж Україна, бо це наше свято. І таке відчуття зрілості, в першу чергу, пов’язане з тими Героями, які є на Сході, і з тими історіями успіху, які потрібні сьогодні Україні, потрібні Львову. Такі історії успіху, які маємо з хоровою капелою «Дударик», маємо у спорті, маємо у інших сферах. І саме завдяки зрілості, завдяки Героям на Сході, завдяки історіям успіху наповнюється слово Незалежність, і сьогодні більшість уже розуміють, що Незалежність не є подарована – вона є виборена», – звернувся до присутніх Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова.

Також з вітальним словом звернувся єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ Владика Володимир (Груца): «Сьогодні ми разом стаємо паломниками вдячності Богові за срібний ювілей Незалежності нашої України. Паломництво завжди є пов’язане з невигодами, болями, терпіннями, і сьогодні ми стаємо свідками народження нової України, нового українського суспільства.

Львів отримав ще одне місце для іспиту сумління – Личаківський цвинтар, місце поховання наших Героїв. І якщо ми приймаємо якесь рішення чи переступаємо новий етап нашого життя, як у сьогоднішньому паломництві, – варто було би піти туди, на могили наших Героїв і там запитати себе: а що змінилося у моєму житті, бо український дім починається саме у моєму серці».

Дякуємо духовенству, львів’янам та гостям міста за спільну молитву!

За матеріалами: сайту Львівської міської ради

Фото – Валентина Евтушок